5 patarimai ruošiantis ilgam išvykti į užsienį

Geguþës 2 d. Tarptautiniame Vilniaus oro uoste Airijos þemø kaðtø bendrovë "Ryanair" vykdë pirmàjá skrydá ið Vilniaus á Milanà.

Nesunku sužinoti atsakymus, turint užsienyje jau gyvenančių artimųjų, tačiau kitiems į pirmąją kelionę svetur susiruošusiems naujiems emigrantams informaciją gauti sudėtingiau. Tad pateikiame penkis paprastus patarimus, su kuriais, tikimės, kelionė bus lengva, bagažas tikslingai parengtas, o skrydžiai ves ne į gąsdinančią nežinomybę, bet į laukiamą ir viltingą ateitį.

Ruoškitės iš anksto


Vienas svarbiausių dalykų – nepasilikti visko paskutinei dienai. Dažniausiai protingi ir pigūs sprendimai priimami viską gerai apgalvojus. Per skelbimus ar agentūrą susiraskite būsimo darbo vietą – ne pirmą pasitaikiusią, o tą, kuri turėtų patenkinti Jūsų lūkesčius. Galbūt darbdavys galės užtikrinti Jums ir gyvenamąją vietą, tačiau, priešingu atveju, dar būdami Lietuvoje, susiraskite butą ar kambarį, kurį nuomositės. Net jeigu nerasite labai pigios gyvenamosios vietos, verčiau užsirezervuokite kiek brangesnę, o pataupykite kitų dalykų sąskaita, pavyzdžiui, pigūs skrydžiai gali sutaupyti kelis šimtus litų, kuriuos pradžiai paskirsite naujo būsto nuomai. Jau įsikūrę, galėsite ieškotis jus labiau tenkinančio buto, tačiau pradžiai svarbu turėti bent kokį nors prieglobstį.

Apmąstykite, kokio bagažo Jums reikia

Kai kurie ilgalaikiai dalykai – tokie, kaip peilis, piniginė, mobilusis telefonas, barzdaskutė ar panašiai – yra daiktai, kuriuos visada verta vežtis kartu. Tačiau dažniau perkami daiktai užsienyje gali būti pigūs, o Lietuvoje brangūs, tad verta pamąstyti, ar tikslinga vežtis pilnus lagaminus dalykų, kuriuos praktiškiau įsigyti užsienyje. Juo labiau, jog skrydžiai lėktuvu – ne pati patogiausia situacija, kartu tampytis milžinišką bagažą. Internete pasidomėkite – kiek jūsų pasirinktoje šalyje kainuoja maisto produktai, drabužiai, avalynė, kosmetika ir parfumerija, tabako, alkoholio gaminiai. Taip sužinosite, kokių dalykų išvis neverta vežtis, nes juos nusipirksite „vietoje“, o kokių – prigrūsti pilną lagaminą, nes užsienyje jie atrodys ne tokie ir pigūs. Skrydžiai į Niujorką, pavyzdžiui, yra tos rūšies kelionė, kurios metu jums neverta kartu imti kalno saldumynų, tačiau pravers tabako gaminių pakuotė, atsižvelgiant į mūsų ir JAV rinkų kainų skirtumus.

Išsirinkite reisą ir taupykite

Pigūs skrydžiai gali tapti esminiu faktoriumi, skaičiuojant jūsų kelionės biudžetą. Kaip surasti nebrangų reisą? Beveik visų oro transporto kompanijų puslapiuose galima pastebėti kur nors pozicionuojamą lentelę, kurioje rikiuojasi pigūs skrydžiai. „Ryanair“, „EasyJet“, „Wizz Air“ ir kitos aerokompanijos dažnai siūlo labai ekonomiškų sprendimų. Kuo ilgesnis laiko tarpas nuo jūsų apsisprendimo keliauti ir kelionės datos, tuo bus labiau pigūs skrydžiai. Akcijos taip pat gali pasitarnauti kaip jūsų perkamo bilieto kainos mažintojas. Jas pastebėti galite dviem būdais – prenumeruodami įmonių naujienlaiškius arba nuolat lankydamiesi bendrovių interneto puslapiuose. Tarkime, jus domina pigūs skrydžiai į Barseloną, vadinasi, jums vertėtų prenumeruoti skrydžių bendrovių laiškus bei nuolat patikrinti galimybes iš Lietuvos keliauti į Ispaniją, stebėti bilietų kainų kaitą.

Nebijokite atstumo

Net kai atrodo, jog nukeliauti į tolimą užsienį yra didelė prabanga, jums visada gali pasitarnauti pigūs skrydžiai. Australija ar Arkties ašigalis – viskas gali tapti ranka pasiekiama, suradus sau ekonomiškai naudingą sprendimą. Tad kelionė iš tiesų matuojama pinigais, nes laiko matas čia supaprastėja – juk nebe Magelano ir Žiulio Verno laikai, aplink pasaulį niekas nebekeliauja 80 dienų. Tolimiausią Žemės vietelę lėktuvu pasieksite ilgiausiai per parą laiko. Todėl drąsiai pasikliaukite savo vidiniu balsu ir keliaukite ten, kur tikrai norite. Tiesioginio reiso galbūt nerasite, tačiau, pavyzdžiui, „Wizzair“ pigūs skrydžiai iš Vilniaus gali tapti puikia kelionės pradžia.

Nepamirškite smulkmenų

Planuojant tokį atsakingą žingsnį kaip emigracija, kiekviena smulkmena yra svarbi. Jeigu esate užuomarša – nesidrovėkite į užrašų knygelę susirašyti visus dalykus, kuriuos turite sutvarkyti ar pasiimti kartu su savimi. Knygelę nešiokitės kartu – gal staiga prisiminsite, kad neprasitęsėte paso galiojimo laiko, o galbūt netyčia internete pastebėsite užrašą „Pigūs skrydžiai į Bankoką“, ir sau užsirašysite, jog patikrintumėte ir daugiau tos bendrovės reisų (gal pigūs skrydžiai šiuo metu vyksta ir į jūsų pasirinktą šalį), o galbūt į galvą šaus kita svarbi smulkmena.Tad užrašų knygelė – tik dar kartą patvirtina auksinę taisyklę, jog svarbiausia yra viską kruopščiai planuoti.

Išsirinkite reisą ir taupykite

Pigūs skrydžiai į Olandiją ar bet kurią kitą šalį gali tapti esminiu faktoriumi,
skaičiuojant jūsų kelionės biudžetą. Kaip surasti nebrangų reisą?

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą