Amsterdamas įspėja triukšmingus turistus apie jiems gresiančias baudas

Amsterdamas perspėja „be saiko“ mieste puotaujančius triukšmingus britų ir olandų turistus, kad jiems grės griežtos baudos, Nyderlandų sostinei pradėjus kovą su triukšmingais lėbautojais jos gatvėse. Ši ketvirtadienį prasidėjusi kampanija yra orientuota į 18-34 metų vyrus, kurių į Amsterdamą vis daugiau privilioja draugų kompanijoms skirti alaus barai ant ratų, lengvieji narkotikai ir pagundų kupinas raudonųjų žibintų rajonas.

Pigios kelionės suvilioti jauni vyrai – dažniausia iš kitų Nyderlandų regionų arba Didžiosios Britanijos – savaitgaliais dažnai trina vandens kanalų išraižyto senamiesčio gatves, lanko visas pakeliui pasitaikiusias aludes ar tiesiog atvyksta švęsti bernvakarių.

„Pernelyg dažnai to rezultatas būna prisigėrimas, triukšmas gatvėse, šiukšlinimas ir šlapinimasis viešose vietose“, – sako Amsterdamo savivaldybės rinkodaros institucija „Amsterdam Marketing“, pradėjusi kampaniją „Mėgaukis ir gerbk“ (Enjoy & Respect).

Ji perspėja, kad ateityje atvykėliams reikės „brangiai mokėti už blogą elgesį“.

Pagal dabar galiojančius įstatymus, už šlapinimąsi gatvėse numatyta 140 eurų bauda. Tokią pačią sumą gali tekti sumokėti už dainavimą gatvėse nakties metu. Tam yra skirti barai ir klubai.

Amsterdamą kasmet aplanko maždaug 18 mln. turistų – daugiau nei gyventojų Nyderlanduose, todėl pastaraisiais metais miestas ėmėsi veiksmų prieš tvarkos nesilaikančius jo svečius.

„Gyvenimo kokybės tyrimai rodo, kad vietos gyventojams, verslininkams ir kitiems lankytojams jie (nedrausmingi svečiai) sukelia daug nepatogumų“, – nurodo „Amsterdam Marketing“.

Kampanija pagrindinį dėmesį skiria keturioms daugiausiai nepatogumų mieste sukeliančioms problemoms: girtuokliavimui viešose vietose, triukšmo kėlimui, šiukšlinimui ir šlapinimuisi.

Visos jos atsispindės mieste pasirodysiančiuose stenduose, kurių daugiausia atsiras naktiniu gyvenimu garsėjančiuose Amsterdamo rajonuose. Turistams pradėjus paiešką kelionės užsakymui internetu, reklamos pasirodys ir jų kompiuteriuose.

„Labai reikia į tualetą?“ – klausiama viename tokių stendų, kuriame pavaizduotas pisuaras su užrašu „Nemokamai“, ir gatvė, prie kurios parašyta baudos suma „140 eurų“.

BNS


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą