Amsterdame bus šalinami ne vietoje palikti dviračiai

Amsterdamo savivaldybė greitu metu ims šalinti bendrojo naudojimo dviračius, paliktus stovėti viešosiose vietose. Be to, pasak savivaldybės, viešosios erdvės negali būti naudojamos dviračių išdavimui, o dviračių pasidalijimo įmonės, kurios tam naudoja viešąsias stovėjimo aikšteles, trukdo eismui mieste.

„Mes nenorime, kad bendrojo naudojimo dviračiai užimtų ir taip trūkstamas teritorijas. Mes sunkiai dirbame tam, kad sukurtume daugiau vietų dviratininkams ir nenorime, kad visą tai pasiglemžtų bendrojo dalinimosi komerciniai dviračiai. Tiesa sakant, jeigu taip nutiks, mes juos patrauksim. Dviračių dalijimosi idėjos tikslas – mažinti dviračių skaičių mieste, tačiau dabar atrodo, kad jis nepaliaujamai didėja. Atėjo metas tai sustabdyti“, teigė Pieter‘is Litjens‘as.

Ši priemonė bus pradėta įgyvendinti pasibaigus šiai vasarai. Ji bus taikoma visame mieste, tačiau pačiam miesto centrui bei Oost rajonui bus skiriamas didžiausias dėmesys.

Komercinių dviračių šalinimas iš viešųjų vietų – laikina priemonė. Miesto savivaldyvė taip tikisi sumažinti nenaudojamų dviračių skaičių. „Mes privalome nustatyti ribas“.

Vikenti‘s Kumanikin‘as, dviračių dalijimosi kompanijos „Flick Bike“ įkūrėjas, nė kiek nenustebo dėl šių priemonių ėmimosi ir šią iniciatyvą netgi laiko sveikintina. „Mes džiaugiames dėl tokio savivaldybės sprendimo. Tačiau gaila, kad į vis tai reaguojama taip negatyviai. Tačiau viso to imtis privaloma kuo greičiau. Yra daugybė asmenų, kurie dviračius palieka bet kur. Reikėtų nutraukti rankinius stabdžius ir dviračius patraukti“, teigė jis.

Kumainikin‘o manymu, savivaldybė ėmėsi įvesti šią griežtą tvarkos užtikrinimo priemonę dėl to, kad daugybė kompanijų nepakankamai visu tuo rūpinasi. Jis tiki, kad dviračių dalijimosi idėja nuo šių priemonių taikymo neturėtų nukentėti.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą