Apiplėštas Turkijos prezidentą kritikavusios olandų žurnalistės butas

Ebru Umar Scanpix nuotr.

Ebru Umar Scanpix nuotr.

 

Nyderlandų žurnalistė, kurią buvo sulaikę Turkijos pareigūnai po to, kai viename socialiniame tinkle ji sukritikavo prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą (Redžepą Tajipą Erdohaną), pirmadienį pranešė, kad nežinomi asmenys įsilaužė į jos butą Amsterdame, norėdami ją įbauginti.

„Taigi, į mano Amsterdamo namus įsilaužė. Esu sujaudinta. Įbauginta. O ne… aš neįbauginta“, – parašė Ebru Umar savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

Kitoje žinutėje ji paskelbė, kad minėtas įsilaužimas „nebuvo atsitiktinumas“.

Žinoma turkų kilmės žurnalistė, ateistė ir feministė Ebru Umar sakė, kad vėlų šeštadienio vakarą ji buvo ištraukta iš lovos ir suimta savo namuose Kušadasyje, Turkijos vakariniame kurortiniame mieste.

Žurnalistė buvo paleista sekmadienį, Nyderlandų aukšto rango pareigūnams išreiškus nerimą dėl jos suėmimo. Tačiau jai draudžiama išvažiuoti iš šalies ir ji turės du kartus per savaitę registruotis policijoje.

Policija 16 valandų ją tardė dėl dviejų žinučių tinkle „Twitter“, kuriose ji griežtai kritikavo R.T.Erdoganą.

Nyderlandų dienraščiui „Metro“, kuriam ji rašo, E. Umar sakė, kad jos butas Amsterdame buvo apiplėštas naktį, jo durys „išlaužtos jėga ir paimtas… senas kompiuteris“.

Pirmadienį tinkle „Twitter“ ji padėkojo už paramą visiems, ją palaikiusiems suėmimo metu. Nors pareigūnai iš pradžių buvo „truputį šiurkštūs“, su ja buvo „elgiamasi labai gerai“, sakė žurnalistė.

Nyderlandų užsienio reikalų ministras Bertas Koendersas (Bertas Keindersas) sekmadienį sakė, kad jaučia palengvėjimą dėl žurnalistės paleidimo, tačiau sukritikavo jos areštą ir sakė, kad susisiekęs su savo turkų kolega Mevlutu Cavusoglu (Mevliutu Čavušohlu) išreiškė „apgailestavimą“ dėl šio atvejo.

„Aiškiai pasakiau, kad žiniasklaidos laisvė ir žodžio laisvė yra geras dalykas“, – sakoma B.Koenderso pareiškime.

„Šalis, kuri yra ES kandidatė, turėtų toliau siekti spaudos laisvės ir žodžio laisvės“, – nurodė jis.

Olandijos ministras pirmininkas Markas Rutte (Markas Riutė) dėl žurnalistės sulaikymo taip pat telefonu kalbėjosi su Turkijos vyriausybės vadovu Ahmetu Davutoglu (Achmetu Davutohlu).

Šiuo metu Turkijoje dėl prezidento įžeidimo pradėta maždaug 2 tūkstančiai panašių bylų; jų skaičius išaugo po R.T.Erdogano išrinkimo prezidentu 2014 metų rugpjūčio mėnesį.

bns_logo_v2

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą