Avantiūras mėgstantys lietuviai iš Nyderlandų į Maltą laivą gabenasi patys: „Nebijome nuotykių!“

laivas-555d67e9dbfb4Ką daryti, kai nerandi įmonės, kuri už protingą kainą Nyderlanduose įsigytą laivą parvežtų į Maltą? Su tokia problema susidūręs ką tik „iškeptas“ laivo savininkas Mindaugas Statkus nenuleido rankų ir sugalvojo į nelengvą kelionę leistis pats.

Prisijungti pakvietęs seną draugę Žydrę Dargužytę jis netikėtai tapo socialinio eksperimento dalyviu: mergina visus 5 dienas truksiančios kelionės įspūdžius detaliai fiksuoja ir skelbia socialiniame tinkle.

Pasak Ž.Dargužytės, ši kelionė unikali – jos žiniomis, iki šiol nė vienas žmogus Lietuvoje ir Europoje savarankiškai laivo nebuvo gabenęs per keturias šalis: Nyderlandus, Italiją, Siciliją ir Maltą.

Į avantiūrą nėrė stačia galva

Ž.Dargužytė – vietoje nenustygstanti keliautoja, apkeliavusi beveik visą pasaulį, taip pat netradicinių projektų organizatorė ir eksperimentų dalyvė. Viešųjų ryšių studijas baigusi mergina savo pagrindine veikla vadina dalyvavimą įvairiose iniciatyvose, į kurias dažnai sunku prikalbinti įsitraukti net vyrus, ką jau kalbėti apie merginas.

„Šiame socialiniame eksperimente nebūčiau atsidūrusi, jei ne mano nuostabus, ne ką mažiau, nei aš pamišęs bičiulis, taip pat keliautojas ir Poilsismaltoje.lt įkūrėjas Mindaugas Statkus. Jis vieną dieną sugalvojo nusipirkti laivą savo veiklai Maltoje: kad lietuvių turistams galėtų aprodyti pačias nuostabiausias salos vietas iš jūros, taip pat kad galėtų organizuoti vakarėlius laive savo draugams ir bičiuliams“, – pasakojo Ž.Dargužytė.

Kadangi nė viena Lietuvos logistikos bendrovė, į kurią kreipėmės, nesutiko parvežti tokio dydžio laivo, teko sugalvoti būdą, kaip tai padaryti patiems.

„Mindaugas, žinodamas, kad gerų pasiūlymų neatsisakau, susitiko su manimi gegužės 20 dieną per pietus ir pasakė: „Norėčiau, kad laivą parsigabentume kartu“. Turėjau apsispręsti per valandą, nes kitą rytą jau teko išskristi.

Dalyvauti sutikau, nors žinojau: kiti du dalyviai bus man visiškai nepažįstami vaikinai. Vieno jų – vaikino iš Latvijos, kuris vairuos didžiąją kelionės dalį – nebuvo matęs ir Mindaugas. Kitas – kapitonas britas Alanas, kuris mums padės įveikti patį sudėtingiausią maršrutą jūra. Aišku, dar laukia iššūkiai Pietų Italijoje“, – važiuodama automobiliu atsakymus rašė mergina.

Apie tai, kaip sekasi vykti į Nyderlandus, kur pasiims prieš kelis mėnesiu įsigytą laivą ir su juo keliaus toliau iki Maltos, Ž.Dargužytė nuolat rašo į socialinį tinklą „Facebook“. Jo sekėjai yra neoficialūs projekto dalyviai, nes nuolat stebi šią kelionę virtualiai.

Pavojai negąsdina

Mergina pasakojo, kad kelionė nėra lengvas pasivaikščiojimas – ji rizikinga. „Laivą gali užpulti, atimti, tad mes nusprendėme, kad viską padarysime patys, prisiimdami visą galimą riziką.

Patirties turime: aš Italijos pietuose turėjau dar rizikingesnių projektų, o Maltoje su turistais dirbantis Mindaugas irgi ragavęs įvairių situacijų. Tai – ne pirmas mūsų rizikingas žygis kartu“, – pasakojo pašnekovė.

Į Maltą atgabentas laivas bus naudojamas pramoginiams pasiplaukiojimams aplink Maltos, Gozo ir Comino salas.

Pagrindinis kelionės, kurį lietuviai pavadino socialiniu eksperimentu, tikslas – atsigabenti nusipirktą laivą patiems, be logistikos kompanijų ir profesionalų pagalbos, planuojant procesus savarankiškai ir kūrybiškai.

Į Maltą atgabentas laivas bus naudojamas pramoginiams pasiplaukiojimams aplink Maltos, Gozo ir Comino salas. „Tai bus pirmas laivas Lietuvoje ir Europoje, o gal net pasaulyje, kurį jo savininkas parsigabeno pats“, – tikino Ž.Dargužytė.

Kelionė turėtų trukti penkias dienas – bent jau tiek planuoja patys keliautojai. Ji prasidėjo gegužės 20-ąją Vilniaus oro uoste, iš kur lietuviai skirto į Eindhoveną. Ten susitiko su Latvijoje gimusiu, bet Anglijoje gyvenančiu Timuru, kuris atvyko iš Anglijos į Nyderlandus su savo autobusiukų, kuris ir temps dviašę priekabą, ant kurios bus pakrautas laivas.

Perplaukti jūrą padės patyręs kapitonas

Visą gegužės 20-ąją trijulė praleido automobilyje ir pasiekė Lawersoog uostą. Čia pasiėmę Mindaugo pirktą laivą jie pradės tikrąją kelionę: vyks per Nyderlandus, Italiją ir Siciliją, kur susitiks su kapitonu Alanu – jis, kaip jau minėta, talkins plaukiant jūra.

„Kelionė baigsis tada, kai mes laivu sėkmingai pasieksime Maltą. Tuomet iškelsime vėliavą, eisime šėlti iki paryčių, vėliau aš skrisiu į Vilnių. Mindaugas liks Maltoje džiuginti draugų ir turistų nauju pirkiniu.

Visos kelionės metu trijulė nakvos autobusiuke ir laive, prausis vilkikų sustojimo vietose pakeliui. „Jokių patogumų, bet juk tai nėra svarbu!“, – įsitikinusi mergina.

Kas bus po penkių dienų? „Naujų idėjų ir projektų kūrimas, darbai, bet pagrindinis dalykas, kurį darysime su Mindaugu, bus tai, kad greitai Lietuvos turistams pasiūlysime tokių įdomybių, apie kurias ne tik Maltoje, bet ir kitose salose kol kas niekas nėra girdėjęs.

Jas sustyguosime per atostogas: Mindaugas jas leis Norvegijoje kopdamas į kalnus, o aš du mėnesius leisiu sesės ūkyje šerdama jaučius“, – pasakojo pašnekovė.

15min logo

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą