Bavarijos meras pabėgėlius autobusu išsiuntė Angelai Merkel į Berlyną

autobusas-su-pabegeliais-vokietijoje-5697fba0759b1

Dėl Vokietijos politikos prieglobsčio prašytojų atžvilgiu įpykęs Landshuto meras Peteris Dreieris ketvirtadienį autobusą, pilną pabėgėlių iš Sirijos, išsiuntė į kanclerės Angelos Merkel biurą Berlyne.

Bavarijos miesto meras sakė norintis pasiųsti signalą, kad prieglobsčio suteikimo politika nebegali būti tokia pati.

Autobusas su pabėgėliais į Berlyną po septynių valandų kelionės atvyko ketvirtadienio ryte. Miesto tarybos teigimu, visi jame esantys žmonės savo noru pasisiūlė išvykti į Berlyną, rašo BBC.

Vokietija 2015 m. priėmė 1,1 mln. prieglobsčio prašytojų.

P.Dreieris teigė, kad apie savo planus autobusu išsiųsti pabėgėlius jis kanclerę informavo dar spalį, kai kalbėjosi su ja telefonu.

Vokietijos vyriausybės atstovas spaudai sakė, kad vietos valdžia buvo atsakinga už pabėgėlių apgyvendinimą, ir jai buvo suteikta visapusiška vyriausybės parama.

Autobusu atvykę visi žmonės turi pabėgėlių statusus – tai reiškia, kad jie gali gyventi bet kur Vokietijoje. Landshuto valdžia tikina, kad surasti būstą mieste jiems yra labai sudėtinga.

Pats miesto meras autobusą atlydėjo iki Vokietijos sostinės savo automobiliu.

Landshuto valdžios atstovės spaudai teigimu, autobusu į Berlyną atvežti pabėgėliai galės grįžti atgal į Bavariją, jeigu išreikš tokį pageidavimą.

Landshuto rajonui skirta 2,1 tūkst. prieglobsčio prašytojų. Šis skaičius auga. Rajone gyvena 152 tūkst. žmonių.

15min logo

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą