Belgai už plastikinių maišelių naudojimą baus ir pirkėjus

Mažmenininkams, nusižengusiems draudimui parduoti ar dalinti plastikinius maišelius, Belgijoje gali grėsti iki 100.000 Eur siekiančios baudos. Bus baudžiami ir pirkėjai.

Nuo gruodžio 1 d, Belgijos Valonijos regione įsigaliojo draudimas pakuoti produktus į plastikinius maišelius, kurio įgyvendinimas vyks keliais etapais.

Pirmajame etape plonų maišelių neliks prie parduotuvių kasų – nei mokamų, nei nemokamų. Jie uždrausti visose prekybos vietose, pradedant dideliais prekybos centrais ir baigiant kioskais.

Sveriamiems vaisiams ir daržovėms dar keletą mėnesių, iki kitų metų kovo, bus taikoma išimtis – kol kas dar ieškoma, kas vaisių ir daržovių skyriuje galėtų pakeisti plastikinę pakuotę.

Draudimas negalios specialiam popieriui į kurį vyniojama žuvis, mėsa ar sūris.Taip pat ir daugkartiniams pirkinių krepšeliams, kurie parduodami prie kasų bei storesnio plastiko didelio formato maišeliams aprangos parduotuvėse.

Kaip rašoma portale rtl.be, pasibaigus numatytiems pereinamiesiems laikotarpiams mažmenininkams, nesilaikantiems draudimo, bus taikomos baudos, kurios, atskirais atvejais, sieks iki 100.000 Eur.

Portalas įspėja, kad baudžiami gali būti ir pirkėjai.

Lietuvoje plastikinius maišelius nemokamai dalinti prekybos vietose bus draudžiama nuo 2019 m. Reikalavimai galios tik tiems pirkinių maišeliams, kurių sienelės yra 15-50 mikronų storio, t.y. tuos, kuriuos žmonės perka ar gauna prie kasų, deda į juos maistą, avalynę ar drabužius. Paprastai, ir ir dabar yra mokami.

Plonesniems kaip 15 mikronų storio maišeliams, kurie naudojami kaip pirminė pakuotė nefasuotiems maisto produktams, yra būtini higienos tikslais ir padeda išvengti maisto švaistymo – reikalavimas negalios.

vz.lt

 


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...