Berlyne – apdovanojimas Lietuvai už europietiškumą

Berlyne – apdovanojimas Lietuvai už europietiškumą

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitėketvirtadienį, lapkričio 6 d., vyksta į Vokietiją, kur iškilmingos ceremonijos Berlyne metu Lietuvos vardu atsiims „Auksinės Viktorijos” (vok. „Goldene Victoria”) apdovanojimą.

golden victoria

Šis apdovanojimas skirtas trims Baltijos šalims už europietiškumo puoselėjimą, taikią kovą už laisvę, sėkmingą ekonominės krizės įveikimą, Baltijos šalių pasiekimus įgyvendinant europines reformas ir tikėjimą Europos ateitimi.

Pasak Prezidentės, šis apdovanojimas yra kiekvieno Lietuvos piliečio pastangų ir indėlio į valstybės kūrimą įvertinimas. Lietuva ir kitos Baltijos šalys europiečiams yra tikėjimo savo valstybe ir Europa pavyzdys.

„Auksinės Viktorijos” apdovanojimus kasmet skiria įtakingos Vokietijos analitinės žiniasklaidos atstovai. Apdovanojimai teikiami keturiose kategorijose: už europinę idėją, už integracijos skatinimą, verslo pasiekimus ir viso gyvenimo nuopelnus.

Apdovanojimų ceremonijoje, kurioje „Auksinės Viktorijos” statulėlės bus įteiktos Lietuvos, Latvijos ir Estijos vadovams, dalyvaus apie 300 svečių. Sveikinimo kalbą „Laudatio” Baltijos šalims skaitys Vokietijos Parlamento Pirmininkas Norbertas Lammertas.

Prezidentė kartu su Latvijos ir Estijos vadovais Berlyne taip pat susitiks su Vokietijos Prezidentu Joachimu Gaucku. Susitikime bus aptarta saugumo situacija regione, informacinio ir energetinio saugumo klausimai, ES ekonomikos augimo skatinimo priemonės ir verslo ryšių stiprinimas.

Šią savaitę Vokietija mini 25-ąsias Berlyno sienos griuvimo metines. Geležinės uždangos simboliu tapusi siena nuversta 1989 m. lapkričio 9 dieną.

Šaltinis: anglija.today


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą