Dėl numatomo stipraus vėjo atšaukiami karnavalo paradai

800px-Woman_at_carnaval_parade_in_Heerlen_2012

Nyderlandų meteorologijos institutas KNMI dėl labai stipraus, iki 100 kilometrų per valandą, vėjo visoje šalyje paskelbė geltoną perspėjimo kodą, įspėjimas negalioja tik rytinėms šalies provincijoms. Dėl stipraus vėjo atšaukiami arba atidedami karnavalai Den Boše, Bredoje, Roermonde, Gelene ir Venlo.

Daugiausia problemų stiprūs vėjai kels paradams, numatytiems penktadienio popietę ir vakare. Bredos festivalis perkeltas į kovo šeštą dieną. Den Bošas taip pat svarsto festivalį rengti tą pačią dieną. Den Bošo karnavalo organizatorius „Oetedonksche Club“ nusprendė, kad tokiu oru rengti paradą būtų pavojinga visuomenei. „Dėl lietaus ir vėjo gali nukentėti žiūrovai. Šiuo metu kaip alternatyvią datą svarstome kovo 6 dieną.“ – dienraščiui „Telegraaf“ sakė atstovas spaudai. Roermondas taip pat nusprendė, kad pirmadienį rengti paradą yra per daug pavojinga.

Brabanto ir Limburgo miestai Schaijkas, Macharenas, Overlangelis, Hapertas, Oijenas ir Montfortas pirmadienio paradus atšaukė. Schaijko and Montforto karnavaliniai paradai vyks antradienį. Brunsumas buvo nusprendęs rengti paradą, tik be vežimėlių, galiausiai renginys iš viso atšauktas.

Kitose vietovėse organizatoriai pasitarė su savivaldybėmis bei policija ir nusprendė karnavalus rengti kaip planuota. Kerkrado paradas vyks be jokių pakeitimų.

Geltonas perspėjimo kodas dėl stipraus vėjo galios pirmadienį nuo 2 valandos dienos iki vidurnakčio ir galios visoms provincijoms, išskyrus Gelderlandą, Overijselą, Frieslandą ir Groningeną.

olandijoslietuviai.lt

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą