Dronas į Lenkiją atskraidino aborto tablečių

dronas

Olandijos moterų teisių aktyvistai pasitelkę dronus į Lenkijos teritoriją atskraidino cheminiam abortui skirtus medikamentus. Konservatyviojoje Lenkijoje nėštumo nutraukimai draudžiami, o šia akcija bandyta atkreipti į neigiamas šio draudimo pasekmes.

Aktyvistų veiksmus paskatino tai, jog šiuo metu Lenkijoje abortai nėra legalizuoti, išskyrus atvejus, kai dėl nėštumo komplikacijų iškyla grėsmė moters gyvybei arba nėštumas yra prievartos ar kraujomaišos padarinys, taip pat jeigu nustatoma, kad vaisius turi sunkių apsigimimų.

Šių įstatymų pasekmės – tragiškos. Dienraštis „The Guardian“ praneša, kad kasmet katalikiškoje šalyje padaroma daugiau nei 50 000 nelegalių abortų, kuriuos atlieka įgūdžių stokojantys gydytojai, naudojantys pasenusias priemones, o „paslaugas“ įvertinantys tūkstančiais eurų.

„Aborto drono“ projektas sukurtas dvejais tikslais – siekiant paskatinti sąmoningumą, itin konservatyvių Lenkijos įstatymų atžvilgiu bei užtikrinti valstybėje gyvenančių moterų gerovę. Anot aktyvistų, moterys privalo jaustis saugiai ir turėti galimybę nutraukti nepageidaujamą nėštumą saugiai bei pigiai.

„Vaistai naudojami abortui, mifepristonas ir misoprostolis, nuo 2005 metų yra pagrindinių vaistų sąraše nėštumo nutraukimui, sudarytame Pasaulio Sveikatos Organizacijos, ir yra legaliai naudojami Vokietijoje bei daugumoje kitų Europos šalių. Tačiau Lenkijoje šie vaistai vis dar nėra užregistruoti“, – oficialiame pranešime spaudai teigė organizacija „Women on Waves“ – aktyvistų grupė pristačiusi projektą. Pasak kampanijos sumanytojų, dronai gali būti naudojami ne tik aborto piliulių pristatymui į Lenkiją, kur abortas yra draudžiamas nuo 1993 metų, bet ir Vokietijoje, siekiant spartaus ir kokybiško transportavimo.

Nuolatinės diskusijos dėl oro robotų eksploatavimo įstatymų „aborto drono“ veiklos neapima. Projekto kūrėjai pranešė, kad kampanijoje naudojamas oro robotas nesveria penkių kilogramų ir nėra naudojamas komerciniais tikslais, todėl nei Lenkijos, nei Vokietijos įstatymai negali uždrausti kirsti valstybių ribos.

Dronas iš Vokietijos į Lenkiją pirmą kartą skrido birželio pabaigoje, savaitgalį. Kelionė truko vos šešiasdešimt sekundžių. Lenkijoje projekto vykdymui trukdyta nebuvo, tačiau Vokietijoje pareigūnai areštavo aktyvistų planšetes ir drono valdymo įrangą. „Po to, kai dronas nuskrido, Vokietijos policija bandė sutrukdyti procesui, tačiau pilotai sugebėjo sėkmingai baigti skrydį Lenkijos pusėje. Vokietijos policija konfiskavo drono valdymo pultus ir asmeninius iPad įrenginius. Jie iškėlė kaltinimus, tačiau kol kas visiškai neaišku, kuo jie pagrįsti. Vaistai yra pateikti pagal abejose šalyse galiojantį gydytojo receptą, nes ir Lenkija, ir Vokietija priklauso Šengeno zonai“, – pranešė „Women on Waves“ bei taip pat informavo, kad drono įvykdyta operacija laikoma sėkminga.

Parengta pagal: robotika.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą