Emigracija – Lietuvos išgelbėtoja nuo klaikių pasekmių

varganas-vaikas-1024x682

Socialinė katastrofa – nuolat augantis nedarbas, iki horizonto nusidriekusios socialiai remtinųjų eilės, valstybės skola, kas kelias sekundes didėjanti dešimtimis tūkstančių – šis scenarijus laukė ir Lietuvos.

Tiesa tokia karti, kad ją norisi paslapčia išspjauti: jei tautiečiai nebūtų emigravę, tiek jų, tiek visos šalies gyvenimas svyruotų ant griūvančių finansų ir moralės tilto. Šie svarstymai – ne vien antipozityvo Lietuvoje balsas. Tai – realybė, kurią pripažįsta ir žymios laidos „Gustavo enciklopedija“ vedėjas Audrius Rakauskas.

Audrius kitaip žinomas kaip herojus Gustavas, džiugina ir Lietuvoje gyvenančius vaikus, ir mažuosius Anglijos lietuvius. Lietuviškų išeivių mokyklų smalsuoliai TV ekrane stebi visus Gustavo nuotykius. O mintyse, tikiu, keliauja kartu su juo. Juk visos laidos – gimta ir ausiai mieliausia lietuvių kalba, nors ir anglų kalbą mažieji jau pramokę.

Gustavas po laidos filmavimo vėl tampa Audriumi Rakausku. Jis, priešingai nei Gustavo personažas, kuris nuolat pliūpsta juokais, yra rimtai nusiteikęs žmogus. Šiam šauniam vyrui nesvetimas kritiškas požiūris į aplinkinį pasaulį bei sielvartas dėl paprastų žmonių likimų. Todėl lietuvių emigracija ir ją lėmę veiksniai – tema, kuria Audrius turi griežtą, bet teisingą nuomonę.

Jaukioje sodyboje Vinciūniškėse su šeima gyvenantis Audrius, atidėjęs darbus ir nusiėmęs personažų kaukes, šnekėjosi su laidos „Tapatybė.LT” kūrėjais. Viena iš pokalbio temų – lietuvių emigracija ir lietuviškoji tapatybė. Man labai patiko jo išrėžtos mintys, kurias įsidėmėti turėtų kiekvienas tiek svetur, tiek tėvynėje gyvenantis lietuvis.

Audrius neturi asmeninės emigracijos patirties. Nūdienoje jis migruoja tik po savo animacinio herojaus pasaulį. Visgi dešimtmečius stebėjęs tautiečių situaciją ir nagrinėjęs emigracijos priežastis, Audrius negaili karčių žodžių tiems, kurie į šį reiškinį bei jo mastus žvelgia primityviai. Pasak Audriaus, tai, jog net vyresnio amžiaus žmonės išvyksta iš Lietuvos, parodo, kad šalis nesivysto ir stovi vietoje.

„Daugelis žmonių išvažiavo dėl to, kad elementariai išgyventų. Pažįstu žmones, kurie emigravo tikrai ne savo noru ir be jokio džiugesio. Išvykimas jiems buvo vienintelė išeitis. Nežinau, kam iš tų žmonių, kuriuos pažinojau, buvo didelis džiaugsmas išvykti į svetimą šalį, kurioje reikėjo prisitaikyti. Ir nelengvas kelias buvo tai padaryti ”, – teigia žinomos laidos vedėjas.

Audrius sako nepritariantis nuomonei, jog iš tėvynės išvyko vien tinginiai: „Iš Lietuvos išvyko daugybė žmonių, kurie ten dirba, uždirba pinigus, kurie galbūt net išlaiko Lietuvoje gyvenančius savo giminaičius. Jeigu nebūtų buvę realios galimybės išvykti, tai taip susiklosčius įvykiams mums būtų grėsęs didelis socialinis sprogimas ir pasekmės būtų buvusios tikrai labai liūdnos.”

Aplinkui girdimas verkšlenimas, jog emigracija – tai 100 % blogis, yra aklas kaip tik ką gimęs viščiukas. Norėtųsi, jog prieš apstumdami ir į šalį nustumdami emigrantus, žmonės pagalvotų, KODĖL jie išvyko ir KAS būtų nutikę, jei visi sustotume į darbo ieškančių/socialinių išmokų laukiančių eilę. Pasufleruosiu – tai vadinama finansiniu valstybės žlugimu.

Šaltinis: http://www.anglija.today/

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą