ERK delegacija Hagoje dalyvauja 55-ajame (LV) COSAC plenariniame posėdyje

06 13 ERK

Seimo Europos reikalų komiteto delegacija, vadovaujama Seimo Pirmininko pavaduotojo, Europos reikalų komiteto pirmininko Gedimino Kirkilo, birželio 12-14 d. dalyvauja Hagoje (Nyderlandų Karalystė) vykstančiame Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos (COSAC) 55-ajame (LV) plenariniame posėdyje.

Konferencijos darbe dalyvauja Nyderlandų Ministras Pirmininkas Markas Riutė (Mark Rutte) ir Europos Komisijos Pirmininko pirmasis pavaduotojas Fransas Timermansas (Frans Timmermans)

Ministras Pirmininkas M. Riutė konferencijos dalyviams pristatė Nyderlandų pirmininkavimo ES Tarybai eigą ir pabrėžė, kad vienas svarbiausių artimiausių savaičių sprendimų yra ES sprendimas dėl sankcijų Rusijai pratęsimo. „Rusija neįgyvendina Minsko sprendimų, o Ukraina turi dėti didesnes pastangas iš savo pusės“, – pabrėžė M. Riutė.

Ministras Pirmininkas išsakė įsitikinimą, kad Nyderlandai ras sprendimą dėl ES–Ukrainos asociacijos susitarimo ratifikavimo.

Kalbėdamas apie Europos Komisijos pasiūlymą dėl darbuotojų komandiravimo paslaugų teikimo sistemoje, dėl kurio Lietuvos Respublikos Seimas pareiškė savo prieštaravimą, F. Timermansas sakė, kad Europos Komisija labai atidžiai svarstys nacionalinių parlamentų iškeltą geltonąją kortelę dėl šio pasiūlymo.

LV COSAC posėdžio darbotvarkėje – nacionalinių parlamentų vykdomos parlamentinės kontrolės stiprinimo priemonių, parlamentinės demokratijos sklaidos, migracijos ir kiti klausimai. Lietuvos Respublikos Seimo delegaciją konferencijoje sudaro Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojai Linas Balsys ir Arminas Lydeka, komiteto narys Kęstutis Masiulis.

BNS

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą