Geriausią sezono rezultatą pasaulyje pasiekusi R.Meilutytė atrankoje nepaliko vilčių J.Jefimovai

Rūta Meilutytė ir Julija Jefimova | AFP/Scanpix nuotr.

Kazanėje (Rusija) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame žygį antrojo medalio link pradėjo olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė 18-metė lietuvė Rūta Meilutytė. Šeštadienį lietuvė galingai pasirodė moterų 50 m plaukimo krūtine atrankoje. Aštuntajame atrankos plaukime lietuvė geriausiai sureagavo į starto signalą ir pirmavo iki finišo. R.Meilutytė distanciją nuplaukė per 29.74 sek., užėmė pirmą vietą bendroje įskaitoje ir 0.14 sek. pagerino sau pačiai priklausiusį geriausią sezono rezultatą pasaulyje. Tame pačiame plaukime dalyvavo ir principinė lietuvės varžovė 23-ejų metų rusė Julija Jefimova, kuri neprilygo R.Meilutytei ir distancijoje užtruko 30.45 sek.

Bendroje atrankos įskaitoje J.Jefimova buvo penkta. Ją taip pat aplenkė jamaikietė Alia Atkinson (30.27 sek.), švedė Jennie Johansson (30.30) ir amerikietė Jessica Hardy (30.44). Moterų 50 m plaukimo krūtine pusfinalis prasidės šeštadienį 17.56 val. R.Meilutytei nuo 2013 m. priklauso šios rungties pasaulio rekordas – 29.48 sek. Kiek anksčiau Kazanėje vykusiame 100 m plaukimo krūtine finale didžiąją distancijos dalį pirmavo, tačiau galiausiai nusileido auksą iškovojusiai J.Jefimovai ir liko antra. Sportas.lt primena, kad prieš dvejus metus pasaulio čempionate lietuvė triumfavo 100 m plaukime krūtine, o perpus trumpesniame nuotolyje R.Meilutytė finišavo antra, į priekį praleidusi J.Jefimovą.