Imigracija Olandijoje skatina populiacijos augimą

Pasak „Statistics Netherlands“ duomenų, pirmoje šių metų pusėje, Nyderlandų populiacija iš viso padidėjo 35 tūkst. žmonių. Taip pat kaip ir praeitais metais, imigracija Nyderlanduose vis dar išlieka populiacijos augimo varomąja jėga.

Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius, maždaug 100 tūkst. imigrantų apsistojo Nyderlanduose, t. y. maždaug tiek pat, kaip ir tuo pačiu laiko periodu 2016-aisiais. Tačiau į užsienį iš Nyderlandų emigravo apie 69 tūkst. gyventojų. Emigracijos balansas – apie 31 tūkst. gyventojų, beveik tiek pat, kiek ir prieš metus.

Daugiausia imigrantų, taip pat kaip ir praeitais metais, į Nyderlandus atkeliavo iš Azijos, antroje vietoje – Europa. Imigrantų iš Azijos skaičius nuo 19 tūkst. 500 pirmoje 2016  m. pusėje, nukrito iki 15 tūkst. šiais metais. Tačiau, priešingai, imigrantų iš Europos šalių skaičius išaugo nuo 8 tūkst. 500 iki 12 tūkst. Tarp Europos imigrantų, itin padaugėjo žmonių atkeliaujančių iš naujesnių ES šalių, tokių kaip Bulgarija, Rumunija, Latvija ir Lietuva, skaičius.

Sumažėjo naujų prieglobsčio prašytojų skaičius. Pirmoje šių metų pusėje, Nyderlanduose prieglobsčio prašė maždaug 11 tūkst. sirų, kai praeitais metais tuo pačiu periodu, šis skaičius siekė 15 tūkst.

Pirmoje šių metų pusėje, Nyderlanduose iš viso gimė 82 tūkst. naujagimių, mirė – 78 tūkst. Taigi natūralus gyventojų populiacijos prieaugis Nyderlanduose – 4 tūkst. Praeitų metų pirmoje pusėje šis skaičius siekė 8 tūkst.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...