Išsiplėtę vyzdžiai? Prašom parodyti

„Telegraf“ informuoja, kad policijos pareigūnai pradės atlikti seilių mėginio testus tam, kad nustatytų, ar automobilių vairuotojai nevartojo narkotinių medžiagų. Pasak eismo saugumo organizacijos SWOV duomenų, narkotikų vartojimas eismo metu šiais metais jau nusinešė 60 gyvybių.

„The Drugs Check 3000“ per minutę galės nustatyti ar buvo vartota kokaino, opijaus, metamfetamino, ekstazio ir kanapių. Iš burnos paimtas tepinėlis parodys, ar buvo vartota ko nors iš išvardintų medžiagų. Pasak nacionalio projekto vadovo Jano van Hasselto, nebus atliekama didelio masto atsitiktinių bandymų tokių, kurie yra atliekami testuojant vairuotojų alkoholio vartojimą.

Policija, kaip dažniausiai yra daroma, nenaudos testų, kurie kainuoja po keletą eurų už komplektą. Van Hasselto teigimu, „pirmausia policijos pareigūnai turės pastebėti tam tikrų ženklų, įrodančių, kad narkotikai buvo vartoti. Ar pas žmogų yra išsiplėtę vyzdžiai, ar žmogus stipriai sukanda žandikaulį. Visi šie ženklai gali rodyti narkotikų vartojimą“. Testas paprastai tampa papildoma priemone, nustatyti piktnaudžiavimą narkotikais, pridūrė jis.

Už vairo pagauti narkotikus vartoję asmenys turės 24 valandoms atiduoti savo vairuotojo pažymėjimą ir atlikti kraujo tyrimus. Skiriamos sankcijos priklausys nuo kraujyje rasto narkotinių medžiagų kiekio. Jeigu bus nustatyta, kad vairuotojas vartojo dar ir alkoholio arba kelių rūšių narkotikų, bus susilaukta griežčiausių nuobaudų.

Šiuo metu testas dar nepradėtas taikyti nacionaliniu lygmeniu. „Mes turime pakartotinai apmokyti 370 žmonių, kurie mokys mūsų tyrėjus dirbti su šiais testais“, sakė van Hasseltas ir dar pridūrė, kad testas taip pat bus naudojamas nustatant narkotikų vartojimą įvairių renginių, tokių kaip muzikos festivalių, futbolo rungtynių ir kitų metu.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...