Istorinė pergalė: Olandija patiesė gruzinus

Nuotr. Fiba.com

Pirmą kartą nuo 1989 metų į Europos čempionatą patekę Olandijos krepšininkai neturėjo ilgai laukti pirmosios pergalės. C grupės rungtynėse Zagrebe Olandijos krepšininkai 73:72 (17:17, 19:9, 22:22, 15:24) pranoko Gruzijos rinktinę.

Didesnę rungtynių dalį pirmavę olandai dar ketvirto kėlinio viduryje pirmavo 63:57, tačiau gruzinai tada spurtavo 13:2 ir, likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, pirmavo 70:65.

Prasidėjus paskutinei minutei gruzinai pirmavo 72:68, tačiau olandų viltis atgaivino Charlono Kloofo tritaškis nuo lentos.

Po nesėkmingos gruzinų atakos Kloofas asistavo Smeuldersui ir šio dvitaškis, likus žaisti 18 sekundžių, išvedė olandus į priekį – 73:72.

Gruzinai turėjo dvi progas rezultatą persverti, tačiau jų metimai skriejo pro šalį ir olandai triumfavo.

Olandai paskutinį kartą Europos čempionate buvo laimėję 1987 metais, o nuo 1989 metų nė karto nežaidė Senojo žemyno pirmenybėse.

Gruzijos rinktinė: Zaza Pachulia ir Tornike Šengelija (8 atk. kam., 5 rez. perd.) po 16, Duda Sanadze ir Manučaras Markoišvili po 11.

Olandijos rinktinė: Charlonas Kloofas 22, Orthy De Jongas 16.