Italijos policija rado prieš 14 metų pavogtus van Gogo paveikslus

vincent-van-gogh-view-of-the-sea-at-scheveningen

Du van Gogo paveikslai, kurie prieš 14 metų buvo pavogti iš Van Gogo muziejaus Amsterdame, rasti Italijoje. Tokią žinią penktadienį pranešė muziejaus atstovai.

Paveikslai „Jūros peizažas Ševeningene“ (1882) ir „Tikintieji išeina iš reformatų bažnyčios Neuenene“ (1884) iš muziejaus išnešti 2002 metais, vagims įsilaužus per stogą.

Muziejaus darbuotojas nustatė, kad paveikslai yra originalūs. Abiejų būklė gana gera, nors trūksta abiejų rėmų bei yra apgadinimų.

Paveikslai rasti po ilgo organizuoto nusikalstamumo tyrimo, kurį atliko Italijos prokuratūra. Daugiau informacijos bus pranešta vėliau vyksiančios spaudos konferencijos metu.

Prieš keletą metų

„Jie buvo pavogti prieš tiek metų, niekas ir nesitikėjo juos vėl pamatyti.“ – sakė van Gogo muziejaus direktorius Axel Rüger. „Nežinia, kada paveikslai bus grąžinti Amsterdamui, bet tikiu, kad sulauksime pagalbos iš Italijos valdžios institucijų.“

Abu paveikslai turi didelę istorinę vertę. Paveikslas su vaizdu į jūrą yra vienintelis iš van Gogo Hagos kolekcijos. Paveikslas su bažnyčia buvo skirtas menininko motinai, jame pavaizduota bažnyčia, kurioje pastoriumi dirbo jo tėvas.

Paveikslai iš muziejaus pavogti 2002 metais, vagims įsilaužus per stogą; siekdami apeiti sargus bei kameras vagys pasinaudojo kopėčiomis. Nors suveikė signalizacija, vagys sugebėjo pasprukti.

2004 metais sulaikyti du įtariamieji, kurie vėliau pripažinti kaltais dėl minėto nusikaltimo, bet paveikslų taip niekas ir nerado.

OlandijosLietuviai.lt


Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą