Jaunimo nedarbingumo lygis Nyderlanduose – pačiose žemumose

Pasak Nyderlandų statistikos, per pastaruosius 3 mėnesius bedarbystė Nyderlanduose sumažėjo vidutiniškai 6 tūkstančiais žmonių per mėnesį. Visų pirma sumažėjo jaunimo nedarbingumo lygis, jis nukrito nuo buvusių 9,7 proc. vasario mėn. iki 9 proc. gegužės. Tai yra žemiausias nedarbingumo lygis skaičiuojamas nuo pat 2009 m. kovo mėnesio.

Gegužės mėnesį Nyderlanduose buvo suskaičiuoti 456 tūkst. bedarbių (5,1 proc. darbo jėgos). Per pastaruosius tris mėnesius apmokamų darbuotojų skaičius išaugo vidutiniškai 14 tūkst. per mėnesį.

Gegužės mėnesį jaunų žmonių (iki 25 metų), turinčių apmokamą darbą, skaičius pasiekė beveik 1,3 mln., t. y. beveik pasiektas prieš ekonominę krizę buvęs darbingumo lygis.

Socialinių reikalų ir darbo ministras Lodewijkas Asscheris džiaugėsi tokiais skaičiais: „Fantastiška, kad čia šiuo metu yra tiek daug dirbančių jaunų žmonių. Jau dabar šis skaičius didesnis nei buvęs prieš krizę.  Šiuo metu nedarbingumo lygis yra netgi pats žemiausias per pastaruosius aštuonerius metus. Tai yra kažkas, kuo turėtume didžiuotis. Labai gražu matyti, kad jauni žmonės gali realizuoti savo svajones. Ir tai dar ne pabaiga“, teigė jis.

Gegužės mėnesio pabaigoje išmokų agentūra UWV sumokėjo 386 tūkst. bedarbio išmokų, t. y. 16 tūkst. mažiau nei balandžio mėnesį (3,9 proc. sumažėjimas), taip pat sumažėjo ir jaunimo išmokos (10,2 proc.).

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą