Ką valgyti, kad neužkluptų žarnyno vėžys

Kovas – kovos su žarnyno vėžiu mėnuo. Nors šios rūšies vėžio prevencija ir gydymas yra gana veiksmingi, kasmet ir toliau daugybė žmonių nuo jo miršta. Po plaučių vėžio tai antra daugiausia gyvybių nusinešanti vėžio forma. Ar žinome, kas padėtų šios ligos išvengti?..

Žarnyno vėžio aljansas (JAV) kasmet organizuoja įvairias akcijas ir kampanijas, kurių metu supažindina visuomenę su žarnyno vėžiu, jo prevencija. Kalbėdami apie prevenciją, aljanso specialistai neretai mini mitybą. Tai, ko gero, vienas svarbiausių veiksnių. Specialistai atkreipia dėmesį ir į tai, kad diagnostika, prevencija, gydymo metodai nėra visiems žinomi dėl paprasčiausios priežasties – žarnyno vietos mūsų organizme. Daugelis žarnyną sieja su išeinamąja anga ir drovisi apie tai kalbėti ne tik su artimaisiais, bet ir su sveikatos apsaugos specialistais.

Pjausto-imbierą

Nors pastaruoju metu vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į šią problemą ir nelieka abejingi aljanso teikiamai informacijai, daugybė vis dar numoja ranka į savo žarnyno sveikatą, net jei žarnyno vėžiu sirgo ar serga giminaitis, tėvai ar vaikai.

Aljansas teigia, kad žarnyno vėžio patikra gali išgelbėti daugybę gyvybių kasdien. Ypač tikrintis rekomenduojama 50 ir daugiau metų turintiems asmenims, nes net 90 proc. ligos atvejų diagnozuojami būtent šiai amžiaus grupei.

Šiuolaikinė diagnostinė technika priešvėžinius polipus gali identifikuoti dar anksčiau nei šie polipai supiktybėja, tampa vėžiniais, nevaldomai plinta ir veši. Anksti diagnozuoti piktybiniai pokyčiai – kone pats didžiausias garantas, kad ligą galima bus pagydyti ir šį vėžį įveikti.

Tačiau net organizme nesant piktybiniams pokyčiams, žarnyno sveikata rūpintis privalu, kaip ir bet kokio kito organo ar organų sistemos sveikata. Ir vienas iš svarbiausių dalykų yra mūsų mityba, racionas. Kodėl mityba atlieka tokį svarbų vaidmenį? Todėl, kad mūsų žarnynas – labai svarbi virškinamojo trakto dalis. Ypač daug procesų vyksta storosiose žarnose, ant kurių dažniausiai ir prasideda piktybiniai, vėžiniai ląstelių pokyčiai.

Tad jei norite tinkamai pasirūpinti savo žarnyno sveikata ir užkirsti kelią žarnyno vėžiui, į kasdieninį racioną įtraukite šiuos produktus.

Imbieras. Imbieras pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios gali padėti kovojant su žarnyno vėžio piktybinėmis ląstelėmis, jų dauginimusi. Taip pat pagelbės ir česnakas, raudonėlis.

Avokadai. Daug skaidulų turintis maistas žarnynui be galo svarbus. Vaisiai, daržovės, viso grūdo produktai ir avokadai. Avokadai padeda žarnynui atlikti švelnius, ritmingus susitraukinėjimo judesius ir išvengti polipų susidarymo.

Saldžiosios bulvės,  kaip ir špinatai, brokoliai, morkos, žalioji arbata ir kt. – idealus antioksidantų šaltinis. Sumažėjus oksidacinio streso lygiui, mažėja tikimybė susidaryti vėžinėms ląstelėms.

Jogurtas ir jame esantys probiotikai aprūpina žarnyną gerosiomis bakterijomis, sukuria nepalankią terpę piktybiniams procesams ir ląstelėms.

vlmedicina

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą