Kas lemia lietuvių palankumą ES?

large

„Eurobarometro“ apklausa rodo, kad labiausiai Europos Sąjunga pasitiki lietuviai ir rumunai, mažiausiai – Kipro ir Graikijos gyventojai. Lietuvos politologų asociacijos prezidentas,Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorius  Liutauras Gudžinskas „Žinių radijo“ laidoje „Ryto ekspresso“ teigė manantis, kad lietuvių palankumą ES lemia neigiamas požiūris į nacionalinės valdžios institucijas, stipėjanti ekonomika bei Rusijos keliama grėsmė:

„Nuo pat 2004 metų, kai Lietuva įstojo š ES, mes buvome gana entuziastingi narystės Bendrijoje šalininkai. Per dešimtmetį tos simpatijos mažai keitėsi. Viena vertus, tokį mūsų ir kitų Baltijos šalių požiūrį lemia Rusijos grėsmė. Todėl ES alternatyva mums yra kur kas patrauklesnė. Kitos Bendrijos šalys tokio grėsmės nejunta, todėl, tikėtina, jos yra skeptiškesnės ES atžvilgiu. Kita priežastis – stiprėjanti ekonomika. Jos augimą taip pat daug kas sieja su naryste ES. Ir trečia priežastis – neigiamas požiūris į nacionalinės valdžios institucijas. Todėl respondentams priimtina europinio valdymo idėja. Jie ES mato geresnę valdymo, demokratijos kokybę. Europinės institucijos yra toli nuo šalies, su jomis susiduriama mažiau. Ir jeigu nėra tam tikrų negatyvių signalų, žmonės jomis linkę pasitikėti“,  sakė L.Gudžinskas.

Eurobarometro apklausos metu 68 proc. lietuvių ir rumunų atsakė, kad yra linkę pasitikėti ES. Nepasitikėjimą ES išsakė 17 proc. apklausos Lietuvoje dalyvių.

Visose 28 ES šalyse ES pasitiki vidutiniškai 40, nepasitiki – 46 proc. gyventojų. Latvijoje ES pasitiki 51 proc., Estijoje – 55 proc., Lenkijoje – 48 proc. apklaustųjų.
Šaltinis: ziniuradijas.lt


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...