Kodėl lietuvių, važiuojančių apsipirkti į Lenkiją srautai auga ir augs dar

1526536523652541

Diskusija, apie politikų ir verslininkų dėmesio susilaukusį reiškinį, kaip lietuviai apsiperka Lenkijoje, kiek nuostolių tuo padaro valstybei (G.J), suprantama verslui, kodėl tas vyksta ir t.t., vykusi Eltos patalpose 2016 balandžio 24 dieną.

Video įraše kalbama apie visai Lietuvai jau žinomą dalyką – apie tai, kaip lietuvaičiai, išstudijavę prekių kainas kaimyninėje Lenkijoje vyksta ten vis didėjančiais srautais apsipirkti. Daugelis apsiperka net porai mėnesių, Lietuvos parduotuvėse pirkdami tik kasdienes smulkmenas.

Aiškiai konstatuojamas vienas dalykas – nors Lietuvoje atlyginimai mažesni, nei Lenkijoje – prekių kainos ten žemesnės. Sienų uždarinėti ar riboti pirkimą užsienyje (ES šalyse) niekas nesiruošia – tai natūralu, jog žmonės perka kur pigiau – dėsto Vytautas Gapšys, vienas iš diskusijos dalyvių, – juolab, kad atlyginimai nėra dideli, o šeimos biudžetas reikalauja pakankamai daug – žmonės tą daro norėdami išgyventi. Politikas prisiminė atvejį, kai vienas jo kolega, Seimo narys, papasakojo, kaip jo padėjėja parvežė iš Lenkijos lietuviškų varškės sūrelių, kurie tenai kainuoja pigiau, nei Lietuvoje. O juk juos dar reikia ten nuvežti, prisideda transporto išlaidos, – sakė politikas. video, kainos lenkijoje, maisto kainos, prekiu kainos

Danas Arlauskas, Darbdavių konfederacijos generalinis direktorius:
Maistui mes išleidžiame 22,2 procento savo pajamų, tuo tarpu, kai amerikiečiai, laikomi pakankamais ėdriais išleidžia žymiai mažiau – tik 6,8 procento. Ką tai reiškia? – Tai reiškia labai paprastą dalyką – mūsų atlyginimai yra tokie maži, kad žmonės maistui, kas yra tiesiog būtina, priversti išleisti daugiausiai. „Ir todėl klausimas yra iš tiesų labai rimtas, nes perkamoji galia yra tokia maža, kad alkoholis, tabakas, drabužiai ir maistas suryja beveik visus žmonių pinigus“ – sako darbdavių atstovas. „Tai aš manau, klausimą reikia formuluoti taip: Kas čia vyksta? – Ar tai prekybininkai piktnaudžiauja, perdirbėjai, gamintojai, kad žmonės turi išleisti tiek daug pinigų, ar čia PVM klausimas?

Romas Patalavičius
, socialinių mokslų daktaras:
Mano nuomone, tos šalys, kurios gauna mažai pajamų, – moka ir mažus atlyginimus, čia nieko nuostabaus. Turtingose šalyse žmonių išlaidos pirmojo būtinumo prekėms yra mažesnės. Tai čia didelės paslapties nėra, galima tik dėl vieno kito atskiro skaičiaus diskutuot. Pagrindinis dalykas žinoma mažos pajamos, ir jei jos dar neracionaliai leidžiamos arba smarkiai apmokestinamos, mes turime labai skurdų vartotojo krepšelį. Iš kitos pusės klausimas yra dar ir toks – kaip mes galime savo maisto prekėms turėti tokį aukštą PVM, kai kitose šalyse jis toks mažas?

Rolandas Paulauskas, Nepriklausomybės Akto signataras:
Lenkija yra puiki proga pakalbėt rimčiau ir plačiau, ir kol kas aš neišgirdau to, ką norėjau išgirst iš seimo narių.

Pati Lenkija, nieko stebuklingo nerodo, per šiuos, „porevoliucinius“ laikus ji taip pat nukraujavo, kaip ir Lietuva. Ten nebėra laivų statyklos, automobilių pramonės, anglies pramonė didžia dalimi sunaikinta, ir taip toliau. Lenkų atlyginimai nuo mūsų skiriasi labai nedaug, pensijos taip pat nedaug, o štai maistas – pigesnis.

Ir ieškant atsakymo, kodėl taip yra, – yra kelios aplinkybės, kurios lemia maisto prekių pigumą Lenkijoje. Vienos jų yra mūsų pačių susikurtos, kitos yra duotos, jeigu norite, dievų. Tai savo pirmu pasisakymu ar jums priminsiu mūsų pačių susikurtas aplinkybes, kurios šiandieną duota tą neigiamą rezultatą. Tai pirmiausia yra savo valiutos (lito) atsisakymas.

Kai jūs balsavote Seime už atsisakymą nuo lito, jūs tuo pačiu atsisakėte pagrindinio finansinio instrumento, kuriuo yra reguliuojama ekonomika, rinka, pinigų srautai. Visi tie, kurie balsavo „UŽ“, šiandien nebeturi šio instrumento.

O Lenkijos zlotas, atpigęs €uro atžvilgiu, didžia dalimi sudaro tas galimybes pigiau parduot prekes.

Siūlome pažiūrėti visą vaizdo įrašą, kuriame kur kas plačiau išdėstyta tai, ką mes tik pristatėme jūsų dėmesiui:

Primename, kad diskusijose dalyvavo:

Gediminas Jakavonis
vedėjas, LR Seimo narys

Vytautas Gapšys
LR Seimo narys

Danas Arlauskas
Darbdavių konfederacijos generalinis direktorius

Romas Patavičius
Socialinių mokslų daktaras

Rolandas Paulauskas
Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signataras

infa logo

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą