Kova dėl garbės: Lietuva – Belgija 37:48

Fiba nuotr.

Fiba nuotr.

Pergalę paskutinėse Europos jaunimo čempionato rungtynėse iškovojo Lietuvos rinktinė, kuri po puikaus spurto trečiajame kėlinyje 77:70 (15:21, 15:19, 25:14, 22:16) nugalėjo Belgijos krepšininkus ir pirmenybes baigė 7-oje pozicijoje.

Praėjusiais metais Lietuvos dvidešimtmečiai Europos čempionate liko 5-oje vietoje.

Trečiajame rungtynių kėlinyje mūsiškiai atsilikinėjo 37:50, tačiau surengė spurtą 18:4 ir prieš lemiamą ketvirtį išsiveržė į priekį 55:54 bei iniciatyvos iš savo rankų nebepaleido.

Mačo pradžioje sėkmingiau žaidė Belgijos krepšininkai, kurie sužaidę 3 minutes pirmavo 7:2, tačiau lietuviai laimėjo atkarpą 5:0 ir išlygino rezultatą.

Antroje kėlinio pusėje Lietuvos krepšininkai belgams leido lengvai rinkti taškus, todėl po pirmojo ketvirčio atsiliko 15:21.

Antrąjį kėlinį sėkmingomis atakomis pradėjo belgai, kurie greitai įgijo dviženklę persvarą – 26:15, bet lietuviai per keletą minučių sumažino deficitą perpus (22:27).

Antroje kėlinio pusėje Domanto Sabonio vedami dvidešimtmečiai lygiai kovojo su varžovais, tačiau paskutinėmis kėlinio sekundėmis tritaškį pataikė belgai, kurie prieš ilgąją pertrauką pirmavo 40:30.

Trečiojo kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinei ir toliau nesisekė mažinti deficitą, o įpusėjus kėliniui belgai tik padidino savo persvarą (50:37).

Antroje kėlinio pusėje lietuviai po dviejų tritaškių ir Sabonio taškų atsilikimą sumažino iki 4 taškų (48:52). Kėlinio pabaigose tritaškį su sirena pataikęs Rytis Pipiras leido lietuviams pirmauti 55:54.

Ketvirtojo kėlinio pirmoje pusėje komandos žaidė taškas į tašką, o sužaidus penkias minutes lietuviai pirmavo minimaliu skirtumu – 62:61.

Iki ketvirčio pabaigos likus žaisti 80 sekundžių Edvinas Šeškus greitoje atakoje pelnė du taškus su nesportine pražanga bei padidino lietuvių pranašumą iki 71:65. Po nesportinės pražangos Rytis Pipiras pataikė tritaškį ir lietuviai jau pirmavo 74:65.

Šiame mače puikiai žaidė rinktinės lyderis Domantas Sabonis. Krepšininkas per 31 minutę surinko 19 taškų (8/13 dvit., 0/1 trit., 3/3 baudos), atkovojo 18 kamuolių bei surinko 30 naudingumo balų.

Lietuva: Domantas Sabonis 19 (18 atk. kam.), Rytis Pipiras 15 (4/4 trit.), Paulius Valinskas 12, Lukas Aukštikalnis 11.

Belgija: Vincentas Kestelootas 17 (10 atk. kam.), Hansas Vanwijnas 16, Thomasas Akyazili 13.

Šaltinis: basketnews.lt