A. Kubilius: išreiškę nepasitikėjimą Vyriausybe, olandai negalvojo apie Ukrainą

andrius kubiliusBalsuodami prieš Europos Sąjungos (ES) asociacijos sutartį su Ukraina olandai išreiškė nepasitikėjimą savo Vyriausybe, referendumo rezultatai nerodo jų požiūrio į Ukrainą, mano Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, dirbantis Ukrainos tarptautinių patarėjų grupėje.

„Vertinu kaip tikrai prastą rezultatą bendrai Europai ir visai Rytų partnerystei, bet kita vertus, suprantu, kad olandų rinkėjai, balsuodami prieš asociacijos sutartį, mažiausiai galvojo apie Ukrainą, o savo tokiu balsavimą išreiškė nepasitikėjimą savo Vyriausybe ir savo bendrą euroskeptišką požiūrį“, – ketvirtadienį BNS sakė A.Kubilius.

Jis atkreipė dėmesį, kad referendumas nesulaukė didelio olandų rinkėjų dėmesio, jame dalyvavo tik maždaug trečdalis jų.

„Akivaizdu, kad pats referendumas neturėjo didelio populiarumo, dalyvavo tik apie 30 proc. rinkėjų, iš jų apie 60 proc. pasisakė prieš sutartį. Paprastai šnekant, galima traktuoti, kad tik 18 proc. Olandijos rinkėjų išsakė tokią nuomonę“, – skaičiavo A.Kubilius.

Anot jo, kokią įtaką šie rezultatai turės Ukrainos eurointegracijos procesui, dar sunku pasakyti, iš dalies tai priklausys ir nuo teisininkų išaiškinimo, ką reiškia šio patariamojo referendumo rezultatai.

„Nemanau, kad tai turėtų visiškai sugriauti bet kokį Europos tolesnį bendradarbiavimą su Ukraina. O kaip teisininkai dabar aiškinsis tiek Olandijoje, tiek Europoje, ką toliau reikia daryti, pamatysime. Bet mes patys po šio referendumo turime priimti sprendimą, kad reikia dėti dar daugiau pastangų, kad Ukrainai būtų padėta integruotis“, – sakė A.Kubilius.

Nyderlandų rinkėjai trečiadienį referendume atmetė ES asociacijos sutartį su Ukraina. Pirminiais duomenimis, patariamajame referendume dalyvavo 32,2 proc. rinkėjų, prieš sutarties ratifikavimą balsavo 61,1 proc. dalyvavusiųjų, už – 38,1 procento.

Nyderlandai yra vienintelė ES narė, dar neratifikavusi ES asociacijos susitarimo su Ukraina, jį anksčiau palaimino Olandijos parlamento žemieji ir aukštieji rūmai.

BNS


Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...