Kuo traukia Amsterdamas? Kodėl verta apsistoti „Ibis Amsterdam Airport“ viešbutyje?

Makalius.lt skaitytoja, keliautoja Vaida N., atsiuntė pasakojimą apie savo trumpą, tačiau įsimintiną kelionę į Amsterdamą. Mergina papasakojo, ką ten pamatė, kokį įspūdį paliko šis miestas, bei kur buvo apsistojusi.

Kelionę susiplanavau ekspromtu, be išankstinių ieškojimų ir planavimų. Apsistojau  „Ibis Amsterdam Airport“ viešbutyje. Patiko tai, kad viešbutis buvo tvarkingas ir patogus. Pasakysiu atvirai, pasirinktam periodui neturėjau labai didelio viešbučių pasirinkimo. Todėl pigių pasiūlymų jau nebebuvo, o šitas viešbutis tenkino savo kaina, nes kiti buvo ženkliai brangesni.  Pagrindinis privalumas – nuo oro uosto iki viešbučio autobusas vežiojo nemokamai.

Viešbutį rekomenduočiau labiau tiems, kas Amsterdame planuoja praleisti nedaug laiko – pernakvoti ir skristi. Jei planuojate vaikštinėti  po Amsterdamą, viešbutis gal kiek per per toli nuo centro. Nors, jei atvirai, man tai visiškai netrukdė. Įsėdi į traukinį, keliauji apie 25 min:  iš viešbučio važiuodavau nemokamu autobusu iki Skipholo oro uosto, o iš oro uosto traukiniu iki Amsterdamo centrinės stoties. Grįžti į viešbutį problemų nekildavo, tik vėliausias laikas buvo 22 val. vakaro.

Tikrai rekomenduočiau šį tvarkingą viešbutį, jei nebūtų pigesnių variantų.

Kone labiausiai nustebinęs dalykas – tik išėjusi iš Amsterdamo centrinės stoties, pamačiau, kaip jaunimas suka marichuanos cigaretes vidury dienos. Tačiau, kadangi žinojau, kur važiuoju, mano nuomonės apie Amsterdamą niekas nepakeitė.

Šiame nuostabiame mieste praleidau keturias dienas, važiavau pasivaikščioti po miestą. Kai pirmą kartą lankiausi Amsterdame, jame praleidau tik pusdienį, bet jau tada pasakiau sau, kad miesto senamiestis su kanalais labai gražus ir norėčiau čia dar atvykti.

Labiausiai Amsterdamas  sužavi savo kanalais, architektūra, mažomis gatvelėmis, jaukiomis kepyklėlėmis, išvystyta viešojo transporto sistema, žmonių kiekiu ir jų laisvumu. Malonu tai, kad beveik su visais galima itin lengvai susikalbėti anglų kalba.

Kadangi oras buvo neblogas, visą laiką praleidau vaikštinėdama siauromis gatvelėmis, apžiūrinėdama vitrinas, fotografuodama gatveles, kanalus, pastatus  ir žmones.

Į Amsterdamą vykau ne parūkyti. Drąsiai galiu pasakyti, kad tai manęs nedomina. Viešint Amsterdame per žinias buvo kalbama, kad Amsterdamo valdžia nori uždrausti laisvą rūkymą, žurnalistai gatvėje klausinėjo turistų, ar važiuos į Amsterdamą, jei nebus galima laisvai rūkyti, buvo atsakoma, kad greičiausiai ne. Amsterdamas žavus savo architektūra, parkais, meno muziejais, ten tikrai yra ką pamatyti ir nuveikti. Keista, kad kai kurie važiuoja ten tik parūkyti.

Ragauti kažko labai skanaus Amsterdame neteko, valgiau viešbutyje. O centre patiko išgerti kavos jaukiose kavinukėse ir suvalgyti po vieną kitą pyragėlį ar blyną su nutelos padažu.

Savo trumpą kelionę paskyriau miesto apžiūrai, į muziejus šį kartą neužsukau, tačiau, tikiu, kad dar apsilankysiu Amsterdame ir tada daugiau laiko skirsiu jo įžymybėms.

Amsterdamas man sudarė laisvo žmonių bendravimo miesto įspūdį. Visi čia atrodo laimingi, išsišiepę, atsipalaidavę, lengvai bendraujantys – tokį vaizdą aš mačiau dienos metu.  Kiekvienas ten važiuoja to, ko nori ir nei vienas negali būti smerkiamas, nes ten į kai kuriuos dalykus žiūrima paprasčiau negu kitur.

Makalius.lt

 


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...