Lenkija pasauliui prisistato stebukline pasaka, o Lietuva klipą dar tik rengia

Lenkijos žiniasklaida itin aktyviai pristato naują vaizdo klipą, kuriame jų šalis pristatoma užsieniečiams. Pagal Užsienio reikalų ministerijos užsakymą sukurtas klipas pasakoja tikrą pasaką apie Lenkiją. Lietuva kol kas tokio filmuko, sukurto valstybinių institucijų iniciatyva, neturi, tačiau Valstybinis turizmo departamentas jau artimiausiu metu žada staigmeną.

kadras-is-lenkija-uzsienieciams-pristatancio-klipo-5458a9dad890c

Lenkijos Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva sukurtame vaizdo klipe Lenkija užsieniečiams pristatoma pasitelkiant pasakų motyvus. Britų berniukas savo klasės draugui per pamoką pasakoja apie nuostabius dalykus, kuriuos matė Lenkijoje.

Tikras stebuklų kraštas

Klipas pavadintas „Lenkija. Kur neįtikima tampa realybe“ („Polska. Where the unbelievable happens“). Ir išties – vaizdai lyg iš pasakos. „Praėjusią savaitę buvau Lenkijoje. Mano tėtis turėjo Lenkijoje reikalų, tad pasiėmė mus atostogų. Pirmiausia nuvažiavome prie jūros“, – šnibžda berniukas suolo draugui.

O prie jūros galiūnai tempia milžinišką objektą – lyg gintaro gabalą. Pasirodo, tai Gdansko stadionas.

VIDEO: Polska. Where the unbelievable happens. Lenkiją pristantinis klipas

Tada – apsilankymas Varšuvoje, kurios pačiame centre susirėmė karžygiai. „Buvo ten riteriai ir žirgai, – pasakoja vaikas. – Krokuvoje matėme urvą, kur gyvena drakonas, bet tuo metu jo nebuvo.“

Visa tai vaikas matė, kol jo tėvas pasirašinėjo sutartis su partneriais iš Lenkijos. Visa šeima kartu dar aplanko kalnus. Draugui berniukas parodė nuotraukas iš kelionės, kuriose – Gdansko stadionas, J.Matejkos paveikslas „Žalgirio mūšis“, Vavelio drakono skulptūra ir Gievonto kalnų masyvas.

Lietuva irgi sukūrė filmuką

Lietuva kol kas negali pasigirti tokiu valstybinių institucijų užsakytu ir visą Lietuvą reprezentuojančiu klipu. Bet kaip sakė Valstybinio turizmo departamento viešųjų ryšių atstovė Edita Gaigalienė, filmukas jau yra sukurtas. „Darbai baigti kaip tik šiandien“, – užtikrino E.Gaigalienė.

Tiesa, internete galima rasti daugybę įvairių Lietuvą reprezentuojančių klipų, pristatomos įvairios sritys, tačiau vieno, skirto pristatyti mūsų šalį užsieniečiams, kol kas nebuvo.

Apie naująjį klipą, kuris sukurtas Valstybinio turizmo departamento užsakymu, E.Gaigalienė atvirauti dar nebuvo linkusi – pristatymo data kol kas nėra numatyta, bet ji turėtų būti artimiausiu metu. „Esame prikūrę teminių filmukų, kurie nebuvo konkrečiai apie Lietuvą, bet, tarkim, gastronominį Lietuvos turizmą, dovanas, lauktuves ir suvenyrus iš Lietuvos ir pan. Naujajame klipe bus parodomi Lietuvos vaizdai – pagrindiniai turizmo objektai, kur mes esame stiprūs: miestai, kurortai, SPA, gamta. Tiesiog gražūs vaizdai ir naujas šūkis“, – intrigavo Valstybinio turizmo departamento atstovė.

Koks bus tas šūkis, kol kas neatskleidžiama, tai bus padaryta per filmuko pristatymą.

Šaltinis: 15min

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą