Lietuvis, apsipirkęs „Lidl“ Vokietijoje: palyginus kainas ištiko šokas

15-Lidl-Get

Naujo žaidėjo prekybos rinkoje lietuviai laukia su nekantrumu, tačiau „Lidl“, atrodo, nusiteikęs slaptumo skraistę ir intrigą išlaikyti iki pat atsidarymo. Prekybos centro atstovai iki šiol neatskleidžia tikslios atidarymo datos, o lietuviai tik spėlioja, ko tikėtis.

Savaitgalį „Lidl“ Vokietijoje apsipirkęs lietuvis naujienų portalui Alfa.lt pateikė produktų kainas, kurias palyginęs su atitinkamomis prekėmis Lietuvoje liko nustėręs.

Pirkiniai kelioms dienoms nekainavo 10 eurų

Vokietijoje šiuo metu viešintis vilnietis Aurimas nutarė išbandyti lietuvių su nekantrumu laukiamą prekybos centrą „Lidl“.

„Žinau, kad daugelis gyventojų su nekantrumu laukia naujo prekybos centro atidarymo, aš irgi vienas iš tokių. Šiuo metu svečiuojuosi Vokietijoje ir nutariau apsipirkti būtent šioje parduotuvėje, kad patenkinčiau savo smalsumą“, – sakė Aurimas.

Jo teigimu, pirkinių krepšelį sudarė tik būtiniausi maisto produktai kelioms dienoms – vaisiai, mėsa, daržovės, pieno produktai.

„Pasiėmiau tik būtiniausių produktų, kurių man reikės artimiausiomis dienomis. Nė vienai prekei nebuvo taikoma jokia nuolaida ar akcija, rinkausi ne pačius brangiausius produktus, bet jei labai reikėtų, galėčiau pasirinkti kiek pigesnes prekes. Visi produktai nekainavo nei dešimties eurų“, – pasakojo vaikinas.

Anot jo, parduotuvėje tų pačių produktų kainos gana stipriai nesiskiria, skirtumas – vos keliasdešimt centų.

Panašių prekių kaina Lietuvoje sukėlė šoką

Grįžęs namo vilnietis nutarė palyginti, kiek už tokį patį pirkinių krepšelį būtų sumokėjęs Lietuvoje.

„Rasti identiškų produktų, žinoma, nepavyko – skyrėsi tai svoris, tai produkto savybės, tačiau stengiausi atrasti kiek įmanoma panašesnes prekes. Jei „Lidl“ pirkau 3,5 proc. riebumo pieną, tai tokio atitikmens ir ieškojau, jei tų prekių pasirinkimas buvo didelis, rinkausi pigiausią prekę“, – sakė Aurimas.

Produktai buvo pasirenkami vienoje lietuviškoje interneto parduotuvėje. Atlikęs tikslius skaičiavimus, kiek atitinkamas pirkinių krepšelis kainuotų Lietuvoje, vaikinas buvo itin nustebęs.

„Palyginus kainas mane ištiko šokas! Lietuvoje už panašius produktus būčiau išleidęs beveik dvigubai daugiau. Jei Vokietijos „Lidl“ išleidau 9,42 euro, tai Lietuvoje viskas kainuotų apie 17,46 euro“, – stebėjosi vaikinas.

Produktai Kaina Vokietijoje Kaina Lietuvoje
Braškės indelyje €0,88 €1,78
Tepama varškė 40 proc. €0,45/250g = €1,8/kg €4,94/kg = €1,24/250g
Bananai €0,45/0,378kg = €1,19/kg €1,44/kg = €0,54/0,378kg
Slyviniai pomidorai indelyje €0,99 €1,29
Vytintas kumpis €1,99/200g = €9,95/kg €26,60/kg = €5,32/200g
Pienas 3,5 proc. 1l €0,59 €0,82
Apelsinų sultys 1l €0,89 €1,45
Duonos kepalas €0,99/250g = €3,96/kg €1,55/kg = €0,39/250g
Marinuotas kiaulienos kepsnys 800g €2,19/800g = €2,74/kg €5,79/kg = €4,63/800g
Krepšelio suma €9,42 €17,46

Kai kurie produktai Lietuvoje – lyg prabangos prekės

Vaikinas labai stebėjosi kai kuriomis prekėmis Lietuvoje, kurios, palyginti su esančiomis Vokietijoje, lyg prabangos prekės. Be to, panašių produktų kainos labai stipriai svyruoja.

„Neskaitant duonos, visos prekės Lietuvoje akivaizdžiai brangesnės, kai kurios net kelis kartus. Pavyzdžiui, marinuotas kiaulienos kepsnys man kainavo 2,19 euro, o Lietuvoje panašus kepsnys kainuotų jau 4,63 euro.

Prie sumuštinių nusipirkau vytinto kumpio, kuris parduotuvėje nebuvo kažkoks išskirtinis – panašių pasirinkimų buvo aibė, o ir kainos skyrėsi vos keliasdešimt centų. Už 200 g pakuotę sumokėjau 1,99 euro. Lietuvoje vietoje kumpio turbūt tektų rinktis „Daktarišką“ dešrą, nes panašus kumpis kainuotų net 5,32 euro. Be to, tai net nėra pats brangiausias vytintas kumpis, o pigiausias, kokį tik radau.

Su likusiais produktais situacija panaši – tiek vaisiai, tiek pieno produktai kelis kartus brangesni. Tik viena prekė Lietuvoje buvo pigesnė, tai yra duona. Tiesą pasakius, miltinių produktų pasirinkimas parduotuvėje buvo menkas.

Taip pat lyginant prekes labai nustebino, kad panašių produktų kainos prekybos centre „Lidl“ taip drastiškai nesiskiria – svyruoja vos keliasdešimt centų. Tuo metu Lietuvoje panašių prekių kainos gali svyruoti nuo pusės ar net iki pusantro euro“, – pasakojo kainas lyginęs Aurimas.

Ar lietuviai gali tikėtis panašių kainų?

Palyginus produktų kainas, galima akivaizdžiai matyti kainų skirtumus. Tačiau ar lietuviai, atsidarius prekybos centrui „Lidl“, sulauks panašių kainų?

„Pirma kilusi mintis, kad Lietuvoje atsidarius „Lidl“ bus galima apsipirkti kur kas pigiau. Tačiau vėliau stebint parduotuvės kvitus ištiko abejonių: visų pirma, Vokietijoje taikomas mažesnis PVM tarifas – 19 proc., kai Lietuvoje – 21 proc. Antra, maisto produktams taikomas lengvatinis 7 proc. tarifas, mūsų šalyje tokio net nėra. Pritaikius lietuvišką – 21 proc. – PVM tarifą mano pirkinių krepšelis kainuotų beveik 11 eurų.

Aišku, net ir pritaikius lietuvišką PVM, pirkinių krepšelis yra gerokai pigesnis, nei šiuo metu atitinkamos prekės kainuoja Lietuvoje“, – sakė Aurimas.

Iki šiol „Lidl“ atstovai neatskleidžia, kada atidarys pirmąsias parduotuves. Kovo mėnesį paskelbta, kad pradėta aktyvi darbuotojų paieška, o balandžio viduryje pradės veikti logistikos centras.

Tomas Juškėnas | Alfa.lt


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...