Lietuvis Rygoje su „AirBaltic“ lėktuvu leidosi avariniu būdu, orlaivis čiuožė ant korpuso

14360234_10207457072288897_852111263_o-57dd072a6cf25

Šeštadienio rytą Rygos tarptautiniame oro uoste avariniu būdu leidosi Latvijos oro linijų „AirBaltic“ lėktuvas, kuriuo skrido keli lietuviai. Orlaivis apie 3 val. suko ratus virš miesto, išdegino degalų atsargas, nes sugedo važiuoklė. Galiausiai lėktuvas nusileido ant korpuso, nes neišsiskleidė priekinis ratas.

Apie 5.50 val. „AirBaltic“ lėktuvas pakilo iš Vilniaus ir išskrido į Rygą. Ten įvyko keleivių, skrendančių į Šveicarijos miestą Ciurichą, persodinimas į kitą orlaivį. Orlaivis 3 val. suko ratus virš Rygos.

Antrasis lėktuvas iš Rygos pakilo apie 7.20 val., tačiau po pusvalandžio įgula pranešė, kad iškilo problema, todėl reikės sukti ratus virš miesto, išdeginti degalus ir leistis avariniu būdu.

Pakilę iš oro uosto orlaivio pilotai pastebėjo, kad kilo problemų su priekine važiuokle, ir, laikydamiesi saugumo procedūrų, nusprendė grįžti į Rygą.

„Apie 3 val. sukome ratus virš Rygos. Tada pilotas atliko nepilną nusileidimą, tai yra – praskrido prie skrydžių kontrolės bokštą, kad technikas įvertintų situaciją, – 15min pasakojo vienas lietuvis keleivis, nenorėjęs prisistatyti. – Sužinojome, kad kažkas negerai su važiuokle ir turėsime leistis avariniu būdu.“

Vyras pasakojo, kad panikos lėktuvo salone nebuvo, tačiau dalis keleivių sunerimo. Buvo akivaizdu, kad situacija yra pavojinga.

„Bombardier Q400 NextGen“ orlaiviu skrido 63 keleiviai, tarp jų – 2 vaikai ir vienas kūdikis, taip pat 4 įgulos nariai.

„Nusileidimas buvo pakankamai švelnus. Po to iškart buvo duotas signalas, kad turime palikti lėktuvą. Tik išlipę pamatėme, kad lėktuvas neturi priekinio rato, todėl nusileidome ant korpuso, – 15min sakė keleivis. – Pilotas savo darbą atliko nepriekaištingai.“

Ten jie gavo užkandžių, kavos, vaikams personalas dalino ledus.

„Mums buvo pasakyta, kad lauksime kito lėktuvo arba galėsime važiuoti namo“, – pasakojo keleivis.

Dėl incidento buvo uždarytas pakilimo takas, skrydžiai nukreipti į kitus oro uostus. Takas bus uždarytas iki 14 val., visi skrydžiai atidedami.

15min.lt


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą