Lietuvoje – geriausias bevielis internetas pasaulyje

wifi

Remiantis naujos apklausos, pagrįstos naudotojų patirtimi, duomenimis, Lietuva pirmauja visame pasaulyje pagal teikiamas viešas belaidžio interneto („Wi-Fi“) paslaugas. Estija liko antroje vietoje, rašo estonianworld.com. Baltijos šalys aplenkė tokias turtingas valstybes kaip Singapūras ir Šveicarija.

„Wi-Fi“ greitis ir kokybė buvo patikrinta 184 valstybėse. Jungtinėje Karalystėje įsikūrę interneto srauto vertinimo ekspertai „Rotten WIFI“ pirmą vietą Lietuvai skyrė už vidutiniškai 16,1 megabitų per sekundę (Mbps) „Wi-Fi“ duomenų siuntimosi greitį. Estijoje nustatytas 14,8 Mbps greitis šaliai garantavo 2-ąją vietą, o trečioji už 13,1 Mbps atiteko Singapūrui. Vidutiniu išsiuntimo greičiu Lietuva dar labiau lenkia kitus – čia jis 15,1 Mbps, o antroje vietoje likusioje Estijoje – tik 10,7 Mbps.

Jungtinės Amerikos Valstijos, kur internetas, galima sakyti, buvo išplėtotas ir kur įsikūrę didžiausios pasaulyje interneto kompanijos, iškrito iš geriausiųjų 20-uko. Didžiąją 20-uko vietų dalį užima Europos valstybės, Azijai atstovauja Singapūras, o Šiaurės Amerikai – Kanada.

„Rotten WiFi“ yra 2014 m. lietuvių įkurtas startuolis, kuris leidžia kiekvienam parsisiuntusiam jų programėlę ar prisijungusiam prie svetainės kompiuteriu patikrinti dabar naudojamos belaidžio interneto jungties greitį ir rezultatą išsaugoti duomenų bazėje. Taigi kompanija tiria ne teorinį, o realiai realių žmonių gaunamą belaidžio interneto greitį konkrečioje prisijungimo vietoje.

Šaltinis: aidas.us

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą