Lietuvoje paaugliai planavo kraupias žudynes

004_avpkDituvoje gyvenančio nepilnamečio suburtos gaujos nariai ruošėsi žudyti žmones bei grobti šimtus tūkstančių litų, bet įkliuvo prie nusikaltimo aukai iškastos duobės ir savo žiaurių planų nespėjo įgyvendinti.

Įsigijo ginklų ir elektrošoką

Uostamiesčio bei Klaipėdos rajono policijos pareigūnai užkirto kelią nepilnamečio suplanuotiems žiauriems nusikaltimams, apie kuriuos galimos jų aukos nė neįtarė.

Mažiausiai du žmonės gali dėkoti likimui ir policininkams už išsaugotas gyvybes, nes 16-mečio dituviškio sukurptas planas pernai vasarą jau buvo pradėtas įgyvendinti.

Vaikinas jautė godulį pinigams, turėjo lakią fantaziją nusikaltimų scenarijams kurti bei organizacinių gebėjimų jiems įgyvendinti.

2014 metų birželį šis nepilnametis subūrė šešių panašaus amžiaus bei polinkių vaikinų gaują. Vienas jų buvo organizatoriaus bendraamžis, kiti keturi jau buvo pilnamečiai, tačiau ne vyresni nei 23 metų. Keli jų gyvena Dituvoje, kiti – Klaipėdoje.

Vienintelis jų tikslas buvo nesunkiai pralobti, kad galėtų gyventi savo malonumui.

Pilnametystės nesulaukęs vadeiva susirado skelbimų portaluose ginklų pardavėjų ir įsigijo dujinį pistoletą, mažo kalibro šoviniais šaudantį ginklą bei elektrošoką.

Be to, išsinuomojo mikroautobusą, kuris turėjo tapti viena pagrindinių priemonių nusikaltimams vykdyti.

Vadeiva jau turėjo pakankamai žinių apie kredito unijas ir suprato, kad tai įveikiamas taikinys, kurio seifuose gali būti ir šimtai tūkstančių litų.

Būsimai aukai iškasė duobę

Pernai birželį grupuotės organizatorius sumanė planą apvogti vieną Telšiuose veikiančią kredito uniją.

Kad galėtų patekti į vidų, išjungti signalizacijas bei atidaryti seifus, jauniesiems nusikaltėliams reikėjo žinoti slaptus duomenis. Todėl nepilnamečiai sugalvojo pasekti paskutinį iš darbo unijoje išeinantį žmogų, jį palydėti iki namų, užpulti jį jo paties būste, papurtyti elektrošoku ir taip atimti galimybę priešintis.

Vaikinai tikėjosi, kad bejėgis žmogus, baimindamasis dėl savo gyvybės, išduos visus slaptuosius duomenis ir taip atvers jiems priėjimą prie pinigų.

Nebereikalingą liudininką jaunieji nusikaltėliai ruošėsi nužudyti. O kūno atsikratyti tikėjosi užkasę jį miške.

Tam reikalui jie jau buvo iškasę duobę.

Viskas turėjo įvykti taip pat sklandžiai, kaip rodoma filmuose, gaujos nariai buvo pasiskirstę vaidmenimis ir kiekvienas turėjo atlikti savo vaidmenį.

Sėbrą nusprendė nudėti

Nepilnamečiai nenumatė tik vieno dalyko – nežinojo, kad vieno jų nervai bus silpnesni.

Vienas pilnametis gaujos narys turėjo vairuoti išsinuomotą mikroautobusą ir juo sekti unijos darbuotoją.

Tačiau jį kaustė baimė, abejones dėl plano realumo jis išsakė bendrininkams, bet buvo įtikintas atlikti savo darbą iki galo.

Už bailumą jam buvo sugalvota atsilyginti nužudant. Po to, kai kankinant pagrindinę informaciją atskleidusi unijos darbuotoja turėjo būti nužudyta, bendrininkai buvo nusprendę atimti gyvybę ir sėbrui. Abu lavonai turėjo būti palaidoti vienoje duobėje.

Telšiuose seklys pamatė, kad moteris nuėjo ne namo, o pasiėmė vaiką ir sėdo į mašiną. Iš uostamiesčio atvykusį nusikaltėlį apėmė panika ir savo bendrininkams pranešė pametęs auką iš akių.

Tapo aišku, kad tame mieste apvogti kredito unijos nepavyks.

Nuvažiavo pagilinti kapo

img613968Pernai liepos pradžioje gaujos nariai nusprendė planą pakeisti ir nusitaikė į kitą kredito uniją, įsikūrusią Klaipėdoje, Taikos prospekte. Vaikinai vėl ėmė ruoštis nusikaltimui, stebėjo unijos darbuotojus, sužinojo, kuris išeina paskutinis, pasekė, kur šis gyvena.

Kai mikroautobuso degalų bakas ištuštėjo, vaikinai nusižiūrėjo gatvėje stovintį vilkiką ir pavogė iš jo 80 litrų dyzelino.

Galbūt savo planą pavogti didelę sumą pinigų jaunieji nusikaltėliai netrukus būtų įgyvendinę, bet kažkuriam šovė į galvą mintis, kad miške paruošta duobė gali būti pribirusi lapų ar užtvindyta vandeniu, o ją ketino pagilinti.

Vėlų liepos 2-osios vakarą vaikinai sėdo į mikroautobusą ir nuvažiavo į mišką. Čia juos visiškai atsitiktinai pastebėjo policininkai.

Pareigūnus sudomino ne tik tai, ką vaikinai veikia tamsiame miške, bet ir kodėl išsinuomotame mikroautobuse jie turi ginklų, pirštinių, kaukę bei kastuvą.

Policijos komisariate nepilnamečiai buvo apklausiami atskirai. Pareigūnų profesionalumas lėmė, kad jaunuolių papasakotos detalės buvo sudėliotos į visumą ir išaiškėjo siaubingas jų planas.

Prasidėjo ikiteisminis tyrimas, tačiau gaujos nariai, kad ir kokiems siaubingiems nusikaltimams rengėsi, nebuvo patupdyti už grotų, jiems buvo skirtas namų areštas.

klaipeda.diena.lt

 

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą