Prezidentė apdovanos Vatikano valstybės sekretorių

Dalia G.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį, gegužės 9 d., 9 val. susitiks su Vatikano valstybės sekretoriumi kardinolu Pietro Parolinu.

Šalies vadovė aukštam Vatikano pareigūnui įteiks valstybės apdovanojimą – Vytauto Didžiojo ordino Didįjį Kryžių už asmeninį indėlį plėtojant ir įtvirtinant Lietuvos ir Šventojo Sosto santykius, gerinant abiejų valstybių politinį ir kultūrinį bendradarbiavimą.

Šventasis Sostas niekada nepripažino Lietuvos okupacijos ir aneksijos bei visuomet griežtai smerkė totalitarinius režimus. Okupacijos metais prie Šventojo Sosto nuolatos veikė Lietuvos diplomatinė atstovybė. Vatikano radijas transliavo laidas lietuvių kalba ir padėjo informuoti pasaulį apie Sovietų Sąjungos vykdomus nusikaltimus.

Vatikanas aktyviai prisideda prie tarptautinės taikos, tautų sutarimo ir vienybės stiprinimo. Todėl Prezidentė su Vatikano valstybės sekretoriumi kalbėsis, kaip sustabdyti Europoje ir jos kaimynystėje vykstančius karus, tarptautinio terorizmo plitimą, aptars paramą Ukrainai ir pagalbą nuo karo bėgantiems žmonėms.

Prezidentė su oficialiu vizitu Vatikane lankėsi praėjusių metų spalį. Susitikime su Popiežiumi Pranciškum Prezidentė pakvietė Šventąjį Tėvą atvykti į Lietuvą. Šiandien Prezidentė Vatikane dalyvavo iškilmingoje ceremonijoje, kurios metu Popiežiui Pranciškui buvo įteiktas Karolio Didžiojo apdovanojimas už pastangas sutvirtinti globalią taiką, moralinę lyderystę ir humaniškumo vertybių propagavimą. Europos politikos „Oskaru” laikomą apdovanojimą 2013 metais yra gavusi ir šalies vadovė, už indėlį siekiant visos ES vienybės ir ekonominio stabilumo ir pastangas suvaldant sudėtingą finansinę krizę.

Vizito Lietuvoje metu kardinolas Pietro Parolinas aplankys Kryžių kalną, susitiks su Lietuvoje esančiais NATO sąjungininkų kariais ir dalyvaus Vilniuje vykstančiame nacionaliniame Gailestingumo kongrese.


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...