Mirė Stasys Povilaitis: maestro pasiglemžė vėžys

stasys-povilaitis-esu-ir-busiu-ant-scenos-kol-saleje-manes-reikes-bent-vienam-gerbejui2

Antradienį, spalio 6-osios rytą, kovą su sunkia liga pralaimėjo dainininkas, poetas, mūsų visų mylimas Stasys Povilaitis. Jis ėjo 69-uosius metus. Lietuva prarado neblėstančio talento dainininką ir išskirtinės stiprybės žmogų. Ilsėkis ramybėje, maestro.

Su onkologine liga muzikantas kovojo trejus metus, tačiau apie jam diagnozuotą vėžį ilgą laiką tylėjo. Apie jo ligą kurį laiką žinojo tik artimiausi šeimos nariai.

S.Povilaičio grafike per tuos metus buvo daugybė koncertų, pasirodymų. Maestro rengė šou ne tik didmiesčių arenose, bet ir naktiniuose pajūrio klubuose. Savo dainomis jis žavėjo tiek vyresnę, tiek jaunesnę publiką.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Stasys Povilaitis

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Stasys Povilaitis

Liga progresavo iš lėto

Dar praėjusių metų kovą dainininkas vieno koncerto metu pasijuto prastai. Tuomet Ukmergės kultūros centre vykęs pasirodymas buvo nutrauktas, pirmąją pagalbą jam suteikė į centrą atskubėję medikai.

Kelias dienas ligoninėje praleidęs S.Povilaitis buvo išleistas, o tuometgerbėjams sakė susirgęs ūminiu plaučių uždegimu.

„Scanpix“ nuotr./Stasys Povilaitis

„Scanpix“ nuotr./Stasys Povilaitis

Vėliau po pertraukos atsigavęs S.Povilaitis grįžo į ritmą ir vėl su užsidegimu dainavo žinomiausius savo šlagerius. „Jis labai norėjo gyventi. Nenorėjo išsiduoti, kad serga. Žinojo, kad reikia gyventi ramiau, bet vis tiek eidavo, dainuodavo, rūkydavo… “ – dar anksčiau Žmonės.lt kalbėjo maestro žmona Birutė Povilaitienė.

Apie tai, kad S.Povilaičio būklė sunki, Žmonės.lt ji sakė jau rugsėjo pradžioje. Maestro sveikatos pablogėjimą pajuto liepos 6-ąją. Tądien, kai Palangoje vyko renginys „Tautiška giesmė aplink pasaulį 2015“, skirtas Valstybės dienai paminėti.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Algirdas Kaušpėdas ir Stasys Povilaitis

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Algirdas Kaušpėdas ir Stasys Povilaitis

Tuomet S.Povilaitis drauge su kitomis Lietuvos muzikos žvaigždėmis koncertavo ant tilto. Iškart po pasirodymo maestro nusilpo, jam buvo iškviesta greitoji pagalba. Nuo to laiko dainininkas daugiausia laiko praleisdavo ligoninėje.

Valstybės dienos proga pajūryje surengtas koncertas palangiškiui S.Povilaičiui tapo simboliniu. Tai buvo paskutinis jo pasirodymas.

Maestro jau kurį laiką sirgo ir cukriniu diabetu.

Kūrybiniai maestro pasiekimai ir įvertinimai

S.Povilaičio vardas buvo vienas iškiliausių Lietuvos estradoje. Gimęs Kaune jis ilgus metus  praleido Palangoje, ten iki pat paskutinių dienų gyveno drauge su žmona Birute ir judviejų vienturte dukterimi Agne.

Koncerto organizatorių nuotr./Stasys Povilaitis

Stasys Povilaitis

Maestro baigė žurnalistikos studijas, tačiau visą savo gyvenimą paskyrė muzikai. Dar 1970-aisiais jis tapo ansamblio „Nemuno žiburiai“ solistu, vėliau šiam iširus prisijungė prie ansamblio „Nerija“, šovusio į populiarumo aukštumas.

S.Povilaičio diskografijoje – 20 solinių albumų, kurių paskutinis, dvigubas, „Auksiniai praėjusio šimtmečio šlageriai“ pasirodė 2013 metais.

Muzikantas per savo karjerą yra sulaukęs daugybę įvertinimų, pelnęs prestižinių apdovanojimų, tarp kurių – ne vieną už nuopelnus lietuviškai muzikai.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Stasys Povilaitis

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Stasys Povilaitis

1997 metais maestro buvo įteiktas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinas, 2007-aisiais – Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2013 metais S.Povilaitis apdovanotas medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir tautai“.

Tais pačiais metais už nuopelnus Lietuvos muzikai maestro gavo M.A.M.A muzikos apdovanojimą.

zmones_lt_small_logo


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą