Mokslo parke atidaromas didžiausias Amsterdame duomenų centras

Trečiadienį Amsterdamo mokslo parke duris pravėrė didžiausias duomenų centras „AM4“. Šis, daugelio kompanijų valdomas centras, yra didžiausias ne tik Amsterdame, bet ir visuose Nyderlanduose. AD praneša, kad naujasis duomenų centras, priklausantis Amerikos kompanijai „Equinix“, buvo pastatytas  siekiant patenkinti augančią duomenų srauto paklausą Amsterdame.

Duomenų centras sudarytas iš 120 tūkst. galingų serverių ir yra įsikūręs 13-os aukštų belangiame bokšte, o jo kaina siekia maždaug 160 mln. eurų. „Equinix“ paslaugomis naudosis  tokios kompanijos kaip „Google“, „Microsoft“, „Facebook“ ir „Netflix“. Numatoma, kad „AM4“ oficialiai savo veiklą pradės nuo rugpjūčio mėnesio.

„Google“ ir „Microsoft“ jau turi savo duomenų centrus Nyderlanduose, kurie yra didesni už „AM4“, tačiau jie naudojami išskirtinai tik pačių savininkų.

Amsterdamo duomenų talpos augimas pralenkė tokius varžovus Europoje kaip Londoną, Frankfurtą ir Paryžių. Paskutiniais metais, Olandijos sostinės duomenų talpa išaugo 30 proc., tad dabar Amsterdamas turi antrą pagal dydį duomenų  pajėgumą (jį lenkia tik Londonas).

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

, , ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą