„Mūsų žmonės to nesupras“: kaip Olandijoje auklėja vaikus

Pixabay nuotr.

Olandijoje požiūris į vaikų auklėjimą ypatingas. Su vaikais negalima kalbėtis pakeltu tonu, ar rėkti, neverčia jų mokytis mokykloje disciplinų, kurios jiems yra neįdomios, ir jau jokiu būdu niekas vaikų nemuša.

Olandijoje į vaikus žiūrima beveik taip, kaip į suaugusius žmones. Vaikų niekas nemuturiuoja šilčiausiais drabužiais, jiems nieks nevalo bėgančios nosies, su jais niekas „nesiterlioja“, praktiškai nieko neverčia jų daryti, ko jie nenori, nekemša maistu.

Nuo ankstyvos vaikystės vaikus moko savarankiškumo. Pavyzdžiui, pasirinkti drabužius vaikas turi pats. Jei jis nori eiti pasivaikščioti, avėdamas batus iš skirtingų porų, tai taip ir būna. Vaikams čia suteikiama laisvė visur. Mums tai atrodo kažkokia nuostabi prabanga.

Į tokias smulkmenas, kaip drabužiai, olandai iš viso nekreipia dėmesio. Bet užtai visose šeimose vaikai auklėjami pagal taisyklę: „ būti mielu ir geru šeimoje“, „nemeluoti“, „nepiktžodžiauti“.

Be to, vaikams nuo vaikystės skiepijama meilė sportui ir jie mokomi važiuoti dviračiu.

Kas gi stebina mūsų žmones Olandijoje? Ogi , kad vaikams nesakoma: „neverk, tu juk vyras“ arba „ kaip tu atrodai, tu juk mergaitė“. Taip, į lyčių auklėjimą, kaip ir visoje Europoje, čia žiūrima labai rimtai.

Mokyklose pažymiai neskelbiami prieš visą klasę. Pažymį žino tik mokinys ir jo tėvai.

Į pamokas per prievartą taip pat niekas nevedamas. Jeigu vaikui kokia nors disciplina neįdomi, jis gali tiesiog nelankyti tų pamokų. Namų darbai čia taip pat retenybė. Paprastai mokyklinė programa ruošiama taip, kad vaikas po pamokų galėtų užsiimti tuo, kas jam įdomu.

Šaltinis: ve.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą