Naujas paukščių gripo protrūkis Nyderlanduose: kartus smūgis, teigia ministras

VOGELGRIEP IN ZOETERWOUDE VASTGESTELD

Paukščių gripas buvo aptiktas paukštienos fermoje Zoeterwoude mieste, Zuid Holland provincijoje.

28,000 vištų bus sunaikintos ir bus pradėtas tyrimas 10km spinduliu nuo užkrėsto šaltinio. Ferma yra 20km nuo Ter Aar, kur buvo aptiktas prieš savaitę paukščių gripas.

Jaunesnysis ekonomikos ministras Sharon Dijksma tiegia, kad naujas protrūkis yra kartus smūgis atsižvelgiant į griežtas priemones kovoti su šia epidemija.

Dar neaišku, kaip ši liga pasiekė penkis ūkius, kai juose paukščiai buvo laikomi uždaroje patalpoje. Šiuo metu vyksta tyrimai protrūkio kilmės, įskaitant ir šimtus laukinių paukščių.

“Nėra jokių įrodymų, kad dėl intensivaus paukštienos auginimo įvyko šis incidentas” pakomentavo Dijksma apie pauščių gripo protrūkį mažose ančių fermuose Pietų Korėjoje. Taip pat augintojai daro viską, kad jų fermos augintiniai būtų atsparūs virusui – tarė ministras televizijai “Show Buitenhof”.

Eric Hubers paukštienos gamybos pirmininkas Olandijoje atstovaujantis “LTO Group” mano, kad ši istorija yra didžiulis “sprogimas”, kuris skaudžiai atsilieps jų gamybai “Mes galvojome, kad galime atsipūsti ir sušvelninti tvarką” komentavo ANP žinių programai.

Paukštienos ir kiaušinių gamyba yra didelė pramonė Olandijoje. Apie puse bilionno vištų yra skerdžiama kasmet, tuo pačiu metu šalyje apie 100 milijonų vištų, kuriuos yra auginamos Gelderland, Overijssel ir Limburg miesto fermose.

 

 


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą