Netrukus užsienyje telefonu pliurpsime ir pigiau, ir daugiau

Girl-with-Mobile-Phone

Greitai užsienyje galėsime kalbėti taip pat pigiai, kaip Lietuvoje, nuo 2017-ųjų vasaros Europos Sąjungoje bus panaikintas tarptinklinio ryšio mokestis.

Nuo tada mobiliojo ryšio operatoriai negalėtų taikyti padidinto tarifo už mobiliųjų telefonų skambučius, teksto žinutes ir duomenų perdavimą išvykus į kitą ES valstybę (angl. roaming fee). Kitaip tariant, išvykę į užsienį, už skambutį į Lietuvą ar kitą ES šalį mokėtume pagal sutartyje su ryšio operatoriumi įrašytus įkainius.

Šiose taisyklėse, taip pat siūloma apriboti interneto prieigos paslaugų teikėjų galimybę blokuoti arba sulėtinti konkurentų programų veiklą.

Teigiama, kad panaikinus tarptinklinio ryšio mokesčius, telekomunikacijų bendrovių pajamos sumažėtų, tačiau jas atsvertų išaugsiantis vartojimas.

Naujosios taisyklės kartu įpareigos prieigos prie interneto paslaugų teikėjus valdyti visus srautus vienodai, t. y. neblokuoti arba sulėtinti tam tikrų siuntėjų ar gavėjų, ar jų naudojamų programų veiklos, nebent tai būtina vykdant teismo sprendimus, išlaikant tinklo saugumą ir kovojant su kibernetinėmis atakomis.

Europarlamentarai užtikrino, kad prieš pasirašant fiksuoto ar mobilaus interneto paslaugų sutartį, šių paslaugų teikėjai turės pateikti aiškų ir suprantamą paaiškinimą apie įprastos ir reklamuojamos interneto spartos skirtumus. Reikšmingi ir pasikartojantys nukrypimai nuo reklamuojamos interneto spartos suteiks klientams teisę reikalauti kompensacijos ar sutarties nutraukimo.

lrt

 


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...