Nyderlandai deportuos 480 kriminalinių nusikaltėlių

Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius, Apsaugos ir Teisingumo ministerijos nutarimu, buvo deportuota 480 už įvairius nusikaltimus nuteistų imigrantų. Ministerijos atstovas spaudai patvirtino, kad tarp jų buvo 60 albanų, 60 surinamiečių, 50 alžyriečių, 50 marokiečių ir kt.

Ministerijos duomenimis, priverstų išvykti kriminalinių imigrantų skaičius Nyderlanduose kiekvienais metais, skaičiuojant nuo 2011-ųjų, vis labiau auga. 2011-aisiais buvo deportuota 72 proc., dabar šis skaičius siekia 80 proc.

Apsaugos ir Teisingumo ministras Stefas Blokas parlamentui tikino, kad nėra jokios politikos, neleidžiančios patraukti į atsakomybę nusikaltimus darančių prieglobsčio prašytojų. Pastarąją savaitę „Telegraaf“ pranešė, kad dauguma nusikaltimus padariusių prieglobsčio prašytojų liko nenubausti. Tai aiškinama tuo, kad prieglobsčio prašytojų deportavimas tampa komplikuotu, kai šiems vis dar vyksta baudžiamoji byla.

Tačiau pasak Bloko, tai nėra esminė priežastis. Baudžiamoji atsakomybė neturi įtakos deportacijai. Jo teigimu, kam nors patekus į kalėjimą prieglobsčio prašymo metu, deportacijos procedūra vis vien būna pradėta.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...