Nyderlandai – inovatyviausių Europos šalių top penketuke

Europos komisijos sudarytos 2016-ųjų metų Europos inovacijų rezultatų suvestinės duomenimis, Nyderlandai yra ketvirtoje vietoje tarp inovatyviausių Europos šalių.  Švedija, taip pat kaip ir 2015-aisiais, užėmė pirmąją vietą, Danija ir Suomija dalinosi antrąją ir trečiąją vietas, o Didžioji Britanija liko penktoje.

Komisija vertino pagal 27 kriterijus, apibrėžiančius ES inovatyvumą. Įskaitant investicijų įgūdžius, verslumą ir viešojo bei privataus sektoriaus bendradarbiavimą inovacijų srityje. Nyderlandai buvo geriausiai įvertinti už mokslinių publikacijų kokybę, prisidedančių prie inovacijų MVĮ dalį ir įmonių bendradarbiavimą.

Nyderlandai ketvirtąją vietą reitinge užėmė dar ir dėl sparčiausiai augančio novatorių skaičiaus Europoje. Per pastaruosius šešerius metus, Nyderlanduose inovacijų jėga išaugo 10,4 proc. daugiau nei Europos vidurkis.

„Pastaraisiais metais, intensyviai bendradarbiaujant įmonėms, mokslo institucijoms ir novatoriams, Nyderlanduose smarkiai sustiprėjo konkurencingumas“, teigė ekonomikos reikalų ministras Henkas Kampas, vėliau pridurdamas, kad „mūsų viešosios investicijos į inovacijas viršija Europos vidurkį, tačiau Olandijos bendrovių investicijos yra mažesnės. Todėl dabar yra svarbu, kad verslininkai vis daugiau investuotų į diegiamas naujoves“.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt


Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą