Nyderlandai patyrė fiasko Turkijoje ir rizikuoja nepatekti į Europos čempionatą

wesley-sneijderis-55ec8892dcd5d

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Wesley Sneijderis

Sekmadienį vakare „EURO 2016“ atrankinėse rungtynėse ant plauko pakibo vienos iš elitinių Senojo žemyno rinktinių likimas.

A grupės susitikime pralaimėjimą patyrė ir į ketvirtąją turnyrinės lentelės vietą nukrito Danny Blindo vadovaujama Nyderlandų vienuolikė. Olandai išvykoje gėdingai, rezultatu 0:3, nusileido Turkijai.

Du mačo įvarčiai krito pirmojoje rungtynių dalyje: jau 8-ąją mačo minutę prieš Jasperą Cillesseną išbėgęs Oguzhanas Ozyakupas pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, o kėlinio viduryje pranašumą padvigubino „Barcelona“ klubui priklausantis Arda Turanas. Antro kėlinio pabaigoje paskutinę vinį smeigė Burakas Yilmazas.

Po šio mačo su 10 taškų olandai nukrito į ketvirtąją turnyrinės lentelės vietą, užleisdami vietą tiems patiems turkams. D.Blindo auklėtiniai likus dviem mačams atrankos cikle prarado teorinę tikimybę užimti antrąją vietą A grupėje. Į čempionatą Nyderlandai dar gali prasimušti užėmę trečiąją vietą grupėje bei laimėję papildomą atrankinį etapą. Likusiuose dviejuose susitikimuose „Oranje“ susitiks su Kazachstano ir Čekijos rinktinėmis, tačiau olandų likimas priklauso ir nuo turkų: pastariesiems laimėjus likusias rungtynes su Islandija ir Čekija, Nyderlandai vis vien liktų už čempionato borto.

Vietą Europos pirmenybėse užsitikrino Čekijos rinktinė, Rygoje rezultatu 2:1 palaužusi latvius.

Ketvirtadienį Nyderlandus palaužusi Islandija namuose nesugebėjo nugalėti Kazachstano futbolininkų. Mačas Reikjavike pasibaigė be įvarčių 0:0

B grupės mače pirmą vietą užimantis Velsas ir trečioje vietoje žengianti Izraelio rinktinė sužaidė lygiosiomis 0:0.

Savo pozicijas kovoje dėl kelialapio į pagrindinį turnyrą sustiprino Belgija. Mačo pabaigoje Edeno Hazardo smūgis lėmė Marco Wilmots auklėtinių pergalę 1:0.

Šansų patekti į Europos pirmenybes dar neprarado Bosnijos ir Hercegovinos futbolininkai, kurie rezultatu 3:0 sutriuškino nė taško neiškovojusią Andorą. Abi rinktinės rungtynes baigė nepilnos sudėties.

H grupės autsaiderių dvikovoje Maltoje tarp vietos futbolininkų ir Azerbaidžano užfiksuotos rezultatyvios lygiosios 2:2, o Norvegija namuose po Jo Inge Bergeto dublio šventė pergalę 2:0 prieš grupės lyderius kroatus.

Į pirmąją vietą H grupėje pakilo Italija. Po vienintelio Daniele De Rossi įvarčio nuo 11 metrų žymos Antonio Conte auklėtiniai šventė pergalę 1:0 prieš bulgarus. Abiejų komandų gretose mačą baigė po 10 futbolininkų.

Šaltinis: 15min.lt