Nyderlandai subsidijuoja rekordinius skaičius tvariosios energijos projektų

Pirmadienį ekonomikos reikalų ministras pranešė, kasd pirmajame šių metų ketvirtyje Nyderlandų vyriausybė suteikė subsidijas rekordiniam skaičiui (daugiau nei 4 tūkst. 500) atsinaujinančios energijos projektų. Subsidijos iš viso sudaro maždaug 5,8 bln. eurų.

Lyginant su praeitų metų antrąja puse, atsinaujinančios energijos projektų skaičius padidėjo daugiau nei dvigubai. Tuo metu iš tvarios energetikos skatinimo reglamento SDE + paramą gavo tik 2200 projektų, o praėjusių metų pirmojoje pusėje jų buvo tik 986.

Pirmą šių metų pusmetį saulės energijos projektai susižėrė didžiausią subsidijų dalį. Beveik 4 tūkst. 400 subsidijų, kurių vertė viršija 2,8 milijardo eurų, buvo skirta projektams, kuriuose gaminama elektra saulės baterijomis. Antrąją vietą užėmė vėjo energija, kurios 68 projektams buvo skirta 2,2 mlrd. eurų.

SDE + yra pagrindinis vyriausybės šaltinis, padedantis pasiekti, kad iki 2020 m. pavyktų pasiekti 14 proc. Nyderlandų energijos tvarumo, o iki 2023 m. – 16 proc. Anot ekonomikos reikalų ministro Henk‘o Kamp‘o, pirmojoje metų pusėje suteiktos subsidijos Nyderlandus prie tikslo priartino 1,1 proc.

Pasak Kamp’o, nuo 2008-ųjų Nyderlandų valdžia subsidijavo 29 tūkst. 500 tvarios energetikos projektų. Iš jų 24 proc. jau yra baigti, 62 proc. vis dar vykdomi , o 14 proc. nepavyko įgyvendinti.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą