Nyderlandai sutriuškino Latviją, Italijos ir Kroatijos mačas su pertrauka baigėsi lygiosiomis

nyderlandai futbolas

Islandija – Olandija (SCANPIX nuotr.)

Sekmadienį toliau buvo žaidžiamos 2016-ųjų metų Europos čempionato atrankos rungtynės. Beveik visuose stadionuose pergales šventė favoritai, o kai kur užfiksuotos lygiosios. Kiek didesnis netikėtumas įvyko Izraelyje, kur vietos rinktinė rezultatu 3-0 sutriuškino bosnius.

Nyderlandų nacionalinė komanda namuose rezultatu 6-0 sutriuškino mūsų kaimynus latvius. Šie varžovams tiek ilgai, kaip lietuviai priešintis nesugebėjo ir po pirmojo kėlinio jau atsilikinėjo trijų įvarčių skirtumu. Nugalėtojų gretose po dukart pasižėmėjo Arjenas Robbenas ir Klaasas-Janas Huntelaaras, po kartą – Robinas van Persie bei Jeffrey Bruma.

Kipro futbolininkai, tuo tarpu, savoje aikštėje nepaliko jokių vilčių Andorai ir taip pat laimėjo triuškinamu rezultatu. Dvikova pasibaigė 5-0, o hat-tricką pelnė Georgios Efremas. Įvarčius taip pat įmušė Giorgos Merkis ir Dimitris Christofi.

Kitose rungtynėse Haavardo Nordveito tikslaus smūgio dėka norvegai išsivežė minimalią pergalę iš Azerbaidžano, o mače tarp Belgijos ir Velso įvarčių neužfiksuota.

Čekijos rinktinė savų žiūrovų akivaizdoje palaužė Islandiją. Nors devintąją minutę svečius į priekį išvedė gynėjas Ragnaras Sigurdssonas, čekai sugebėjo atsitiesti. Nugalėtojų gretose pasižymėjo Pavelas Kaderabekas bei dar vieną įvartį į savus vartus pelnė Jonas Dadi Boedvarssonas.

Kitoje A grupės dvikovoje Turkija namuose rezultatu 3-1 nugalėjo Kazachstaną, o dublį į savo sąskaitą įsirašė Burakas Yilmazas. Taip pat varžovų vartininkus pavyko nuginkluoti Serdarui Azizui ir 11 metrų baudinį realizavusiam kazachui Samatui Smakovui.

Kiek netikėtai Izraelis 3-0 sutriuškino Bosniją ir Hercegoviną, kuri beveik visą antrąjį kėlinį vertėsi be iš aikštės pašalinto Toni Sunjičiaus. Bulgarijos bei Maltos futbolininkai sužaidė lygiosiomis rezultatu 1-1.

Nuo pat pradžių įdomiausiu laikytas mačas tarp Italijos ir Kroatijos vienuolikių pateisino savo vardą. Pirmajame kėlinyje įvarčiais apsikeitus Antonio Candrevai bei Ivanui Perišičiui, aistros virė ne tik tarp žaidėjų, bet ir tribūnose. Rungtynės dėl kroatų sirgalių į aikštę mėtomų fejerverkų 78-ąją minutę buvo laikinai sustabdytos. Praėjus šiek tiek laiko teisėjas davė leidimą mačą pratęsti, tačiau per likusį laiką ekipos tik apsikeitė keliomis įvarčių neatnešusiomis pavojingomis progomis.

Šaltinis: alfa.lt