Nyderlandų centrinis bankas nusprendė grąžinti dalį aukso atsargų iš JAV

Nuo šiol bankas JAV saugos 31 proc. savo aukso atsargų, o ne 51 procentą. Nyderlanduose saugoma dalis padidės nuo 11 iki 31 procento. Kanadoje, kaip ir anksčiau, bus saugoma 20 proc. atsargų, o Didžiojoje Britanijoje – 18 procentų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aukso luitai

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aukso luitai

 

Pasak centrinio banko, tokiu būdu „atsargos bus paskirstytos tolygiau“ ir tai „galėtų padaryti teigiamą poveikį piliečių pasitikėjimui“ centriniu banku.

Atpigus auksui, banko aukso atsargų vertė iki 2013 metų pabaigos sumažėjo nuo 25 mlrd. JAV dolerių metais anksčiau iki 17 mlrd. JAV dolerių.

2013 metais dalį JAV ir Prancūzijoje saugotų aukso atsargų į šalį susigrąžino Vokietijos centrinis bankas.

Lapkričio 30 dieną Šveicarijoje vyks referendumas dėl įstatymo projekto, pagal kurį šalies centrinis bankas būtų įpareigotas užtikrinti, kad auksas sudarytų ne mažiau kaip 20 proc., atsargų, ir taip pat turėtų visas užsienyje laikomas aukso atsargas grąžinti į šalį.

HSBC analitikai apskaičiavo, kad priėmus tokį įstatymą centriniam bankui tektų savo aukso atsargas padidinti tris kartus. Konkrečiai centriniam bankui tektų įsigyti aukso už 66 mlrd. frankų (69 mlrd. JAV dolerių).

15min logo

 

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą