Nyderlandų karališkoji pora Kaune atidengs paminklą žydus gelbėjusiam diplomatui

Pasak Prezidentūros, valstybinis Nyderlandų karališkosios poros vizitas Lietuvai minint atkurto valstybingumo šimtmetį – artimos šalių draugystės simbolis ir galimybė dar labiau sustiprinti abipusį bendradarbiavimą.

Karališkojo vizito metu didelis dėmesys bus skiriamas Lietuvos ir Nyderlandų ryšiams verslo, prekybos, kultūros srityse, bendradarbiavimui NATO ir Europos Sąjungoje.

Šalies vadovė su Nyderlandų karališkąja pora Kaune atidengs paminklą Olandijos diplomatui Janui Zwartendijkui, kuris tarpukariu gelbėjo Lietuvos ir Lenkijos žydus.

Valstybinio vizito metu taip pat vyks Lietuvos ir Nyderlandų verslo bei energetinis forumas. Kartu su Nyderlandų karaliumi Prezidentė Dalia Grybauskaitė aplankys daugiašaliame NATO batalione dislokuotus šios šalies karius.

Nyderlandų kariai vieni pirmųjų prisijungė prie Vokietijos vadovaujamo daugiašalio NATO bataliono Lietuvoje, Olandijos naikintuvai ne kartą vykdė Baltijos šalių oro policijos misiją. Lietuva taip pat aktyviai prisideda prie Nyderlandų iniciatyvos didinti karinį mobilumą tarp ES šalių, užtikrinant, kad sąjungininkų karinė technika judėtų be trukdžių. Olandija taip pat yra viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių ir antra didžiausia investuotoja mūsų šalyje.

Minint Lietuvos atkurto valstybingumo šimtmetį, Vasario 16-osios iškilmėse Vilniuje jau lankėsi Švedijos sosto įpėdinė princesė Viktorija ir jos sutuoktinis princas Danielius. 

Benas BrunalasELTA

 


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą