Nyderlandų namų kainos pasiekė rekordines aukštumas

Gegužę Nyderlandų namų kainos pasiekė rekordines aukštumas. Kainos pralenkė 2008 metų rupjūčio piką ir pasiekė aukščiausią kada nors buvusį lygį, kaip matyti iš Nyderlandų statistikos ir žemės registro, išleisto ketvirtadienį.

Pastarąjį mėnesį vidutinė namo kaina Nyderlanduose buvo 283 945 eurų – 9 procentais daugiau nei prieš metus. Ši statistika susideda tik iš namų, kurie šiuo metu turi savininką, – naujos konstrukcijos namai nėra įtraukti į skaičių. Šį balandį kainos buvo beveik 9 procentais aukštesnės nei 2017 metų balandį.

Namų kainos Amsterdame augo be perstojo nuo gyvenamųjų namų rinkos pasiektų žemumų finansinės krizės metu 2013 metų birželį. Gegužę vidutinė namo kaina buvo maždaug 28 procentais didesnė nei prieš penkerius metus.

Paskutinį mėnesį buvo parduoti 18 237 namai, beveik dviem tūkstančiais daugiau nei balandį. Iš viso gegužę parduotų namų vertė siekė beveik 5,2 milijardus eurų. Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius iš viso parduoti 86 609 namai, 6,5 procentais mažiau nei tuo pačiu metu praeitais metais.


Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą