Nyderlandų parlamentas pritarė daliniam draudimui dėvėti burkas

37

Musulmoniškas moterų rūbas – burka (SCANPIX nuotr.)

 

Nyderlandų parlamento nariai antradienį balsų dauguma pasisakė už draudimą kai kuriose viešose vietose, pavyzdžiui, mokyklose ir ligoninėse dėvėti burkas (visą kūną uždengiančius musulmoniškus rūbus), skelbia naujienų agentūra AFP.

„Įstatymas priimtas“, – sakė Nyderlandų žemesniųjų parlamento rūmų pirmininkė Chadija Arib, omenyje turėdama burkų dėvėjimo draudimą. Įstatymas taip pat draus dėvėti burkas viešajame transporte.

Įstatymui pritarė 132 iš 150 žemesniųjų rūmų parlamentarų, draudimui pritarė ir ministro pirmininko Marko Rutte valdančioji koalicija.

Dabar įstatymas turi būti pristatytas Senatui. Kad draudimas taptų įstatymu, šis turi jam pritarti. Panašūs draudimai įvesti Prancūzijoje ir Belgijoje.

Nyderlandų vyriausybė teigė nusprendusi paremti įstatymo projektą dėl „būtinybės bendrauti akis į akį, pavyzdžiui, tokiose vietose, kur atliekamos viešosios paslaugos ir privalo būti garantuotas saugumas“. Tačiau vyriausybė teigė, kad nėra būtinybės įvesti draudimą dėvėti burkas visose viešose vietose.

Įstatymo nepaisantys žmonės sulauks iki 410 eurų baudos.

Remiantis nacionalinio transliuotojo NOS pranešimais, Nyderlanduose burkas dėvi nuo 100 iki 500 moterų, daugelis iš jų – tik retkarčiais.

ELTA


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...