Nyderlanduose bus teisiama iš Sirijos grįžusi paauglė

56

Nyderlanduose teisiama Aicha (Youtube.com ekrano nuotr.)

 

Penktadienį Nyderlanduose dėl įtarimų grėsme valstybės saugumui teisme pasirodys Olandijos pilietė, kurios motina padėjo ją pargabenti iš Sirijos, skelbia BBC.

Devyniolikmetė, žinoma kaip Aicha, buvo sulaikyta trečiadienį jai grįžus į gimtąjį Mastrichto miestą.

Manoma, kad neseniai į islamą atsivertusi Aicha buvo išvykusi į ekstremistų grupės „Islamo valstybė“ (IS) bastioną Sirijos Rakos mieste susituokti su vietos kovotoju.

Merginos motina Monique padėjo grąžinti ją į Nyderlandus. Motinai nėra pareikšti įtarimai šioje byloje.

Aicha yra viena iš nedaugelio paauglių ir moterų Europoje, kurios išvyko į Siriją ir Iraką pastaraisiais mėnesiais. Manoma, kad dalis europiečių iškeliavo ideologiniais tikslais, kitos, kaip pranešama, ištekėjo už kovotojų, įskaitant tuos, kurie kovoja IS gretose.

Penktadienio teismo posėdžio, kuris vyks už uždarų durų, metu bus sprendžiamas paauglės sulaikymo terminas.

Teismo pareigūnai sakė BBC, kad viešas bylos svarstymas turėtų prasidėti per ateinančius tris mėnesius. Visą šį laiką Aichai uždrausta kalbėti su žiniasklaidos atstovais ir šeimos nariais, išskyrus motiną.

Remiantis olandų žiniasklaidos pranešimais, devyniolikmetė iš Nyderlandų išvyko vasarį, kad susituoktų su olandų kilmės turkų kovotoju Omaru Yilmazu, kuris yra tarnavęs Nyderlandų kariuomenėje. Tiksliai nėra žinoma, kurios islamistų grupės pusėje jis kovoja.

ELTA


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą