Nyderlanduose įdarbinimo agentūros apgaudinėja emigrantus

2emigrants

Įdarbinimo agentūros uždirba tūkstančius eurų kas mėnesį, pasisavinant sveikatos draudimo redukcijas, kurios prilauso darbininkams atvykusiems iš kitų šalių.

Darbuotojams iš užsienio agentūros moka mažiau, negu Olandijos piliečiams, dėl šios priežasties nedažnai galima sutikti Olandijos pilietį dirbantį tokiuose sferose kaip: žemdirbystė, sodininkystė ir mėsos perdirbimo pramonėje.

Sveikatos draudimai siūlo nuolaidas draudžiant grupes žmonių, tai apie 10 – 15 eurų zmogui per mėnesį. Ši nuolaida, turėtu būti perduota iš darbdavio – darbininkui.

Darbuotojai atvykstantys iš kitų šalių neterminuotam laikotarpiui, taip pat turi būti apdrausti, tokių būdu įdarbinimo agentūros juos apdraudžia ir gautą nuolaidą turėtų sumažinti darbuotojo draudimo mokestį. Dėja yra daug sveikatos draudimo įmonių, kurios vilioja agentūras apiplėšti darbuotojus.

Pavyzdžiui “HollandZorg” pateiks darbuotojams pilną draudimo kainą, o premijos ir nuolaidos bus pervestos į įdarbinimo agentūros banko sąskaita. “Šis triukas yra naudojamas tam, kad apgauti emigrantus, kai tuo pačiu metu Olandijos piliečiai neranda darbo” pakomentavo Henry Stroek. Jis pareiškė, kad apie 1000-200 įmonių naudojasi šia schema, HollandZorg draudimo atstovas teigė, kad “Kiekvienas draudėjas turi teisę siūlyti premijas ir mes nepažeidžiam įstatymo”. “Mes turime susitarti su įdarbinimo agentūromis, kuriose yra parašyta kur draudėjas, turi pervesti premijas”.

Vyriausybė yra prieš tokią veiklą. Socialinių reikalų ministras Lodewijk Asscher pareiškė, kad bus priimtas įstatymas, kuris sustabdys šią veiklą jau 2015 metų pradžioje. Tačiau iki šiol apie šį įstatymą nebuvo kalbėta parlamente.


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...