Nyderlanduose per metus išmetama du milijardai kilogramų maisto

15951717452_b5e1f5e9b6_k

Olandijoje per metus vienas gyventojas išmeta vidutiniškai 135 kilogramus maisto, tai per metus sudaro 2 milijardus kilogramų. Vadinasi, vyriausybės planas sumažinti šį skaičių 20 procentų nepavyko.

Dauguma olandų maistą išmeta iškart, pasibaigus jo galiojimo laikui. Bet Vageningeno universiteto tyrėjas Toine Timmermansas teigia, kad daugeliu atvejų to nedaryti neprivalu. Dažnai galiojimo data tik nurodo gamintojo kokybės garantiją.

Pasak tyrėjo T. Timmermanso, siekiant sumažinti išmetamo maisto kiekį, reikia, kad Olandijos žmonės suprastų, kad tai yra didelė problema: „Žmonės to vis dar nelaiko didele problema. Tokį elgesį nulemia mentalitetas – didžiausia šios problemos dalis yra įpročių keitimas.“

Valstybės sekretorius ekonomikai Martijn van Dam ieško būdų, kaip sumažinti išmetamo maisto kiekį. Jis tiria, ar įmanoma pakeisti įstatymus, reguliuojančius maisto produktų galiojimo laiko nustatymą. Jis taip pat kreipiasi į prekybos centrus prašydamas maistą parduoti mažesniais kiekiais – taip žmonės nepirks daugiau, nei reikalinga.

Jis taip pat skatina vartotojus naudotis apsipirkimo sąrašais, taip išvengiama momentinio pirkimo impulso, dažniausiai tokiu metu nupirktas maistas atsiduria šiukšliadėžėse.

OlandijosLietuviai.Lt


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...