Olandas dantų gydytojas tyčia sužalojo 100 pacientų

dantist

Olandas odontologas, kurį žiniasklaida praminė „siaubo dantistu“, antradienį stos prieš teismą Prancūzijoje dėl kaltinimų 2009–2013 metų laikotarpiu sąmoningai sužalojus daugiau nei 100 pacientų prancūzų ir sukčiavus.

Jacobus Van Nieropui (Jakobusui Van Niropui) gresia iki 10 metų laisvės atėmimo ir 375 tūkst. eurų bauda. Daugiau negu 50 nukentėjusiųjų siekia prisiteisti kompensacijas.

Byla bus nagrinėjama Prancūzijos vidurio rytiniame Nevero mieste, o šis procesas tikriausiai truks iki kovo 18-osios. Numatoma, kad teismas nutartį paskelbs vėliau.

2008 metų lapkritį M.Van Nieropas buvo pakviestas vienos įdarbinimo agentūros dirbti Šato-Šinono miestelyje kaimiškame vidurio Prancūzijos regione.

Iš pradžių vietos gyventojai džiaugėsi, nes jų miestelyje labai stigo sveikatos priežiūros specialistų. Tačiau žmonės greitai sunerimo, kai M.Van Nieropo pacientai pradėjo skųstis dantenose įstrigusiais sulūžusių stomatologijos įrankių fragmentais, atsinaujinančiais pūliniais, kraujo užkrėtimu, lūžusiais žandikauliais arba atvejais, kai vietoje sugedusio danties būdavo ištraukiamas sveikas.

M.Van Nieropas taip pat kaltinamas sukčiavimu, gavus skundų, kad jis užsiplėšdavo neįprastai dideles kainas iš savo pacientų.

Baudžiamasis tyrimas jo atžvilgiu buvo pradėtas 2013-ųjų gegužę, tačiau tų pačių metų gruodį M.Van Nieropas pabėgo, o Prancūzijos pareigūnams teko skelbti jo tarptautinę paiešką.

Besislapstantis odontologas buvo sučiuptas Kanados policijos 2014-ųjų rugsėjį, o vėliau išduotas Prancūzijai.

BNS info


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...