Olandijoje nyksta legalus sekso verslas, daugėja piktnaudžiavimo, prekybos žmonėmis atvejų

red-light-district-amsterdam

Per keletą paskutinių metų pastebėta, kad traukiasi legalaus sekso verslo mastai. Praeitais metais registruotos 674 sekso paslaugas siūlančios įstaigos, tuo metu 2006 metais jų buvo 1 127.

Tokius duomenis atskleidė Mokslinių tyrimų dokumentacijos centro atliktas tyrimas. Remiantis minėtu tyrimu, labiausiai prie tokio sumažėjimo prisidėjo inerneto atsiradimas, iš dalies įtakos turėjo ir naujoji licencijavimo sistema, kurią Amsterdamas įvedė langų viešnamiams. 40 procentų savivaldybių savo teritorijoje turi bent vieną prostitucijos verslą.

Teisingumo ministras Ard van der Steur šį ir dar du pranešimus išsiuntė Žemiesiems parlamento rūmams. Lydinčiajame laiške Van der Steur rašo, kad nelegali šio verslo dalis nebuvo tinkamai įvertinta, tačiau jau aišku, kad tokie pažeidimai kaip išnaudojimas, nesaugus seksas, prievarta bei prekyba žmonėmis dažniausiai pastebimi būtent nelegaliame versle. Licencijas turinčios ir sekso paslaugas teikiančios įmonės dažniausiai tinkamai laikosi reikalavimų.

Ministras nori pasiūlyti įstatymo akto projektą, kuriuo būtų galima įgyvendinti tokius pačius reikalavimus prostitucijos sektoriuje dirbančioms įmonėms visoje šalyje. Jis įsitikinęs kad įvedus vienodas taisykles, visos sekso paslaugas siūlančios įmonės skirtingose šalies vietose bus vertinamos vienodai. Taip palengvės kontrolė, ir daugiau dėmesio bus galima skirti kovai su nelegalia veikla. Ministras nemano, kad tikslinga uždrausti sąvadavimą, nes esamo įstatymo pakanka norint nubausti asmenis, prievarta verčiančius kitą asmenį užsiimti prostitucija.

nltimes.nl

 

 

 


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...