Olandijos eismo asociacija: vyriški dviračiai – nesaugūs

Saugaus eismo asociacija VVN pareiškė norinti sumažinti vyriškų dviračių skaičių Olandijos keliuose. Pasak asociacijos, vyriškuose dviračiuose aukštai esanti dviračių kartis yra gerokai pavojingesnė nei esanti žemai – moteriškuose.

Atlikti tyrimai atskleidė, kad kritimo nuo vyriško dviračio atveju, dviratininkai žymiai dažniau į žemę trenkiasi galva, o ne pečiu ar klubu. Aukšta kartis taip pat apsunkina greitą nulipimą nuo transporto priemonės, o tai gali lemti kritimą. Tai – itin dažna problema senyvo amžiaus dviratininkams, kurie su amžiumi tampa vis mažiau lankstūs. „Tokie kritimai dažniausiai turi žymiai rimtesnių padarinių“, teigė VVN.

Asociacija taip pat ragina senjorus, tėvus ir mažamečius vaikus geriau naudotis dviračiais, turinčiais žemai įtaisytas kartis, pridurdama, jog aukštas kartis turinčių dviračių modelis – jau gerokai pasenęs.

„Pati idėja gaminti tokio tipo dviračius kilo dar XIX amžiuje, kai šios konstrukcijos užtikrino dviračių tvirtumą. Tačiau dabar gaminami moteriški dviračiai yra tokie pat tvirti kaip ir vyriški, nors jų dizainas ir skiriasi“, teigė asociacijos atstovas spaudai.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą 

Apklausa

Ar dirbate šeštadieniais?

Loading ... Loading ...